Слухати

Громадське радіо звернулось до Нацради з проханням прорахувати FM-частоти у 31 місті

02 березня 2017 - 13:50
Телерадіокомпанія Громадське радіо звернулася до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням прорахунку частот в діапазоні 87,5 – 108,0 МГц в 31 населеному пункті.
Громадське радіо звернулось до Нацради з проханням прорахувати FM-частоти у 31 місті / Новини на Громадському радіо

Серед міст, у яких Громадське радіо має намір мовити у FM-діапазоні – найбільші українські міста: Київ, Харків, Одеса , Дніпро, Запоріжжя, Львів.

В разі згоди Національної ради, прорахунок частот здійснюватиме державне підприємство «Український державний центр радіочастот». Громадське радіо уже зверталося до Нацради з подібним проханням у минулі роки.

Нагадаємо, що раніше Громадське радіо наголошувало, що готове брати участь у конкурсах, які будуть оголошені на вивільнені частоти, і не лише в невеличких населених пунктах, але й обласних центрах.

 

Повний список міст, щодо яких подано запити:

м. Бердянськ м. Біла Церква м. Вінниця
м. Дніпро м. Житомир м. Запоріжжя
м. Івано-Франківськ м. Київ м. Кіровоград
м. Кременчук м. Кривий Ріг м. Лубни
м. Луцьк м. Львів м. Миколаїв
м. Нікополь м. Одеса м. Олександрія
м. Умань м. Павлоград м. Полтава
м. Рівне м. Суми м. Тернопіль
м. Харків м. Херсон м. Хмельницький
м. Черкаси м. Чернівці м. Чернігів
м. Шостка             -                 -

Громадське радіо планує подаватися на конкурси, які Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проводитиме у великих містах у 2017 році. Радіо потребує частот у великих містах для того, аби зменшувати частку грантового фінансування за рахунок надходжень від спонсорства і реклами.

Дослідження аудиторії, проведене TNS Україна у 2016 році, показало, що Громадське радіо у жовтні висунулось на перше місце серед розмовних радіостанцій у містах мовлення на контрольованій українським урядом території Донбасу (в Маріуполі дослідження не проводилось).

На початок цього року Громадське радіо має ліцензії і тимчасові дозволи на мовлення у шести областях, разом це 17 частот: 14 FM-частот та три УКХ-частоти. Працюють 14 передавачів, три передавачі заплановано закупити в 2017 році. Найбільше частот – по шість на Донеччині і Луганщині.

У грудні 2016 року Нацрада визначила переможців конкурсу на отримання нових ліцензії на мовлення. П’ять вітчизняних радіокомпаній отримали змогу мовити на Крим. Громадського радіо серед них немає .

У 2016-17 роках, Громадське радіо отримало частоти у Дніпрі (73,46 МГц), Шполі (105,6 МГц), Маріуполі (89,1 МГц), Лисичанську (87,7 МГц), Костянтинівці (91,8 МГц), та на Одещині — Арцизі (105,9 МГц) та Захарівці (89,8 МГц).

Наразі мовлення розпочато у Дніпрі, Маріуполі та Лисичанську. Мовлення в Костянтинівці, Арцизі та Захарівці буде розпочато впродовж 2017 року. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+