Слухати

5 фільмів про жінок, які боролись за свої права (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

5 фільмів про жінок, які боролись за свої права (ВІДЕО)

08 березня 2017 - 11:09
До Міжнародного жіночого дня Громадське радіо зробило добірку фільмів, в яких головні героїні відстоюють свої права, прагнуть рівності, виступають за емансипацію

 

 

Ангели із залізними зубами / Iron Jawed Angels, 2004

Фільм, присвячений боротьбі жінок за право голосу в США, розкриває тему гендерної нерівності.

У стрічці йдеться про часи, коли твердження, що «жінка — це громадянин» викликало сумніви, і активісткам доводилося доводити свою здатність самостійно виносити судження.

 

 

Північна країна / North Country, 2005

Фільм, заснований на реальних подіях, зосереджується, зокрема, на дискримінації на робочому місці.

Головна героїня (Шарліз Терон) і працюючі разом з нею на руднику жінки систематично піддаються приниженню і образам з боку чоловічої частини. Але після одного інциденту Джозі пускається берега, починаючи судовий розгляд з компанією.

 

 

Право на спадщину / Freeheld, 2015

Лорел Хестер (Джуліанна Мур), яка пропрацювала 23 роки в поліції як детектив, виявляє, що вмирає. І єдине, що її турбує — доля коханої дівчини Стейсі (Еллен Пейдж), яка згідно із законом не може, на відміну від дружин колег Лорел, успадкувати її пенсію і утримувати їх будинок.

 

 

 

Дівчина на танку/»Tank Girl», 1995

Після екологічної катастрофи серед пустелі вода стає джерелом життя. В умовах бою за існування головна героїня розставить все по місцях і дасть відсіч корпорації, як уособлювала зло.

До речі, режисер Рейчел Телалей насправді боролася за права, намагаючись відстояти власне бачення монтажу картини.

 

 

Зроблено в Дагенхемі/ «Made in Dagenham», 2010

За сюжетом жінки в Великобританії борються не просто як жінки, охочі політичних прав, але як жінки-пролетарі, які відстоюють нові права.

Зокрема, «Зроблено в Дагенхемі» про те, як жінки були змушені вести профспілкову боротьбу: в кінці 1960-х на заводі Форда 850 жінок влаштували страйк, піднявши питання про рівність в оплаті чоловічої і жіночої праці. Як відомо, у них вийшло не тільки те, що вони задумували, але куди більше. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+