Слухати

«Зате він обіцяв айфон»: незвичайний флешмоб у Маріуполі

08 березня 2017 - 17:59
Facebook Twitter Google+
8 березня в Маріуполі відбувся флешмоб під назвою "Просте жіноче щастя". Його учасники пройшлися центром міста в макіяжі, який імітував синці і подряпини від побоїв
«Зате він обіцяв айфон»: незвичайний флешмоб у Маріуполі / Програми на Громадському радіо

В руках учасниці тримали плакати з написами: «Б’є — значить сяде», «Вимагаю ратифікації конвенції», «Не лізьте — це наша з ним справа», «Зате він обіцяв айфон», передає кореспондентка Громадського радіо Ірина Славінська.

Перехожим роздавали листівки про ідею флешмобу. Акцію організувала арт-платформа «Тю». Учасниця маршу — Олена Золотарьова розповіла Громадському радіо, що після початку війни в Маріуполі з’явилося більше ідейних людей, які готові відстоювати свою позицію.

«Тема, я вважаю, дуже актуальна для нашого міста, для нашої країни, адже в нашій ментальності домашнє насильство прийнято приховувати. Я вважаю, що це архіважно. Таких акцій в нашому місті ніколи не було. І я вдячна дівчатам за те, що влаштували таку акцію. Поштовх певний відбувся. Більше людей почали активно висловлювати свою позицію. Принаймні, у Маріуполі, однозначно. Раніше місто було занурене само в себе», — сказала Золотарьова.

Ще одна учасниця флешмобу, Юлія Діденко, говорить:

«Насильство гендерно обумовлене не має будь-яких меж. Я особисто в своєму житті з цим зіткнулася двічі. У родині дідусь бив бабусю. І потім ще з одним зі своїх хлопців я зіткнулася з цим … Я не з чуток знаю, про те, що таке насильство. І як самі жінки, найчастіше, а не тільки чоловіки, заганяють себе в ту ситуацію, коли їм ніхто не допоможе, і становище безвихідне. Плюс ще недосконалість законодавства відіграє свою роль і недосконалість нашої правоохоронної системи. Тому що, найчастіше, коли поліція приїжджає на такі виклики, то реакція недостатня і неоднозначна».

Станіслава свою присутність на флешмобі пояснює так:

«Я прийшла підтримати акцію, бо багато жінок страждають у сім`ях від насилля. Їх прив’язують до каструль, пателень, до кухні, до дітей — и смороду не бачать світу, не бачать життя. І гадають, що це — правильно, бо їм так казали їхні матері, а їхнім матерям — їхні матері и так далі».

Через непорозуміння з близькими на флешмоб прийшла Віра:
«Я тут, бо з підліткового віку говорять в родині:  ти маєш готувати, коли ти знайдеш собі хлопця? Я бачу в цьому обмеження, насильство над особистістю… Немає тієї свободи, про яку говорять. Ми вийшли показати, як це все абсурдно виглядає». 

Серед учасників заходу були і чоловіки. Зокрема, Сергій підкреслив, що права жінок в наш час не добре захищені:

«Я прийшов сюди, бо Вважаю за потрібне підтримувати жіночі права, які у наш час не є дуже добро розвиненні. Важливо підтримувати жінок в цей день, який сьогодні стає днем ​​краси, якоїсь весни, любові. Хоча насправді цей день — є Днем боротьби за жіночі права».

Учасниця флешмобу Катерина зауважує: людина, яка раз вчинила насильство, вчинить його і вдруге:

«Я проти гендерного насильства. У своєму житті я більше бачила насильство, спрямоване на жінок. На мій погляд, багато жінок не розуміють небезпеки того, що вони спускають це з рук своїх партнерів. Вони думають, що якщо він (агресор — ред.) Вибачився, або щось подарував, або у них все нормально, але він піднімає руку, то у них в житті все добре. Але я вважаю, що якщо він зробив це один раз (підняв руку — ред.), Він зробить це і вдруге».

akciya4_0.jpg

Учасниці акції // Ірина Славінська
Учасниці акції
Ірина Славінська

akciya5.jpg

Учасниці флешмобу "Просте жіноче щастя" // Ірина Славінська
Учасниці флешмобу «Просте жіноче щастя»
Ірина Славінська

akciya6.jpg

Учасниці флешмобу "Просте жіноче щастя" // Ірина Славінська
Учасниці флешмобу «Просте жіноче щастя»
Ірина Славінська

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.