Слухати

Один з «українських диверсантів» просить позбавити його громадянства РФ

09 березня 2017 - 18:00
Обвинувачений у справі «українських диверсантів» Андрій Захтей написав заяву з проханням позбавити його російського громадянства, отриманого в 2014 році в Криму
Один з «українських диверсантів» просить позбавити його громадянства РФ / Новини на Громадському радіо

Про це пише «Медуза» з посиланням на його адвоката Олександра Попкова.

«Щодо мене сфальсифіковано звинувачення в особливо тяжкому злочині, і я дуже розчарований в судовій і правоохоронній системі Росії, у відсутності демократичних цінностей і верховенства закону, в зв’язку з чим не бажаю залишатися громадянином цієї країни», — сказано в заяві Андрія Захтея, адресованої до управління ФМС Росії по республіці Крим.

Попков зазначив, що у Андрія Захтея крім російського є українське громадянство.

Втім, закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє виходити з громадянства обвинуваченим у кримінальних справах.

Читайте також: Мой муж получил в Крыму российский паспорт, — жена Андрея Захтея

Андрій Захтей — один з фігурантів справи про підготовку так званих «терактів» в Криму. Російська ФСБ стверджує, що українська розвідка нібито планувала здійснити на найважливіших об’єктах кримської інфраструктури.

Його заарештували в серпні 2016 року разом з іншим Українцем Євгеном Пановим та іншими людьми.

Народний депутат Антон Геращенко заявив, зокрема, що Андрій Захтей мав дві судимості і тому не міг бути агентом українських спецслужб.

В Росії стверджують, що Панов і Захтей дали свідчення; були опубліковані відеозаписи, на яких вони і інші фігуранти справи розповідали про підготовку злочинів. Пізніше обидва обвинувачених заявили, що дали свідчення під тиском, і звинуватили ФСБ в тортурах.

Читайте також: Дружину арештованого в Криму українця після обшуку вигнали з квартири

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+