Слухати

Причиною вибуху на шахті «Степова» міг стати невідповідний кабель / Новини на Громадському радіо

Причиною вибуху на шахті "Степова" міг стати невідповідний кабель

10 березня 2017 - 10:00
Експерти з'ясували, що до відпускної лебідки було задіяно кабель, що не відповідав правилам експлуатації та правилам безпеки роботи в шахті

Вибух на шахті «Степова» міг статися через застосування кабелю, який не відповідав правилам безпеки роботи.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

«Щодо аварії на шахті «Степова». Після огляду місця трагедії експертною, державною та іншими відомчими комісіями було виявлено, що до відпускної лебідки було задіяно кабель, що не відповідав правилам експлуатації та правилам безпеки роботи в шахті», — повідомив він.

За словами Волинця, 10 метрів цього кабелю зникло на стику лави та конвеєрного 119 штреку. Він вважає, що це було зроблено для того, щоб «приховати одну з реальних причин аварії».

«На мою тверду думку, науково-технічний центр у м. Львів, погоджуючи схему провітрювання на 133 лаві та прилеглих виробках, допустив помилку. Цим і було закладено міну уповільненої дії, що спрацювала в момент збігу двох факторів: високий рівень метану та наявність іскри. На моє припущення, деякі шахтарі загинули внаслідок утворених газів після горіння метану», — пояснив він.

Волинець зазначив, що найближчим часом відбудеться урядова комісія, буде озвучено коли будуть виплачені кошти постраждалим внаслідок аварії та сім’ям загиблих».

Нагадаємо, вибух на шахті «Степова» стався вдень 2 березня. Внаслідок вибуху загинули 8 шахтарів. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+