Слухати

В Одесі дигери розчистили найстарішу в місті каменоломню (ВІДЕО)

10 березня 2017 - 15:35
Свого часу у цьому лабіринті ховалися і контрабандисти, і бездомні, і різні кримінальні угруповання. Тривалий час він був закритий і завалений сміттям

Дигери, дослідники, історики-краєзнавці та археологи розчистили першу одеську каменоломню. Вона розташована в глибині двору на вулиці Буніна, йдеться в сюжеті «7 каналу».

Тут серед дверей, що ведуть у сараї та гаражі місцевих жителів, є одна, за якою відкривається цілий підземний тунель. Прокладати прохід довелося довго.

Одеські дослідники-активісти за кілька днів винесли з-під землі сотні мішків зі сміттям. Старовинна каменоломня розташована під малоповерхової забудовою на глибині 10-15 метрів. Це найстаріша з відомих в Одесі катакомб. У цьому лабіринті ховалися і контрабандисти, і бездомні, і різні кримінальні угруповання.

Прокладали прохід довго: за кілька днів з підземелля винесли кілька торб зі сміттям. Тут тепло, тому у холодну пору року знаходять притулок безхатченки. 

«На неї оформлено документи, як унікальна підземна історія Одеси національного рівня», — говорить представник громадської організації «Пам’ять» Дмитро Вовченко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+