Слухати

Осколки пляшок з пляжу одеситка перетворює на лампи (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Осколки пляшок з пляжу одеситка перетворює на лампи (ФОТО, ВІДЕО)

11 березня 2017 - 09:19
Її роботи знайшли своїх господарів в Америці, Фінляндії, Австралії, Ізраїлі, Росії та Білорусі

Одеситка Катерина Шелигіна створює унікальні світильники з битого скла. Матеріал для виробів знаходить на морському березі. Кожна деталь лампи неповторна — майстер залишає склу ту форму, яку йому додало море, йдеться в матеріалі 1tv.od.ua.

Скло для ламп найкраще збирати на пляжі «Крижанівка»: тут немає хвилеріза і матеріалу дуже багато, зазначає майстриня. Зазвичай за одну прогулянку Катерина знаходить до двох кілограмів битого скла. Те, що море вже встигло обробити і зовсім гостре.

«Я збираю все скло поспіль. І красиве матове, добре оброблене, і розбите, гостре. Останнє я просто викидаю вже у себе вдома», — розповідає дівчина.

Цим ремеслом дівчина захопилася шість років тому — збирала мозаїку з незвичайного матеріалу.

lampa2.jpg

Лампа зі шматочків скла // 1tv.od.ua
Лампа зі шматочків скла
1tv.od.ua

«В черговий раз я присягнулася, що більше ніколи, але після цього все-таки ще зробила скульптуру з кераміки, яка теж зібрана зі шматочків битого посуду з пляжу», — ділиться дівчина.

Потім прийшла ідея зробити щось нестандартне. Так і з’явилися унікальні світильники в техніці Тіффані. Катя каже, в обробці скла не потребують. Кожне має свою форму — її надає море. Краї дівчина покриває мідною фольгою, потім бере в руки паяльник і збирає осколки воєдино. Вони повинні ідеально підходити за формою і кольором.

Основи для світильників Катя шукає в інтернеті і на блошиних ринках. А реставрує каркаси її помічник Дмитро Гогулінскій.

«Основу лампи потрібно кілька разів фарбувати і шліфувати, щоб домогтися потрібного результату. Потім проводяться виміри по кабелю, збирається начинка пристрою», — пояснює Гогулінскій.

lampa3.jpg

Лампа зі шматочків скла // 1tv.od.ua
Лампа зі шматочків скла
1tv.od.ua

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+