Слухати

Що зберігають найстаріші одеські катакомби? (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Що зберігають найстаріші одеські катакомби? (ВІДЕО)

12 березня 2017 - 12:18
Розчищаючи підземелля від сміття, дослідники виявили в ньому унікальні предмети початку 19 століття

Багато років тому у першій каменоломні Одеси стався обвал склепіння. Коли дослідники розчищали сміття, виявили там залишки старовинних керамічних плиток, йдеться в сюжеті 7kanal.com.ua.

«Велика вдача, що стався цей обвал і у нас є можливість це розкопати і, можливо, знайти щось цікаве для історії», — говорить один з дослідників.

Цим знахідкам більше 200 років. Дослідники називають 1810 -1820 роки і зазначають, що пізніше таких орнаментів не використовували. 

Ця кераміка відноситься до перших десятиліть існування Одеси.  

Під час Другої Світової війни це місце використовувалось як бомбосховище. На стінах багато написів вирізаних на камінні.

Також тут приховувались кримінальні угруповання. В підземних порожнинах зберігали різну продукцію, яку вивозили з Одеси як контрабанду. 

З часом цю каменоломню хочуть відкрити для туристів.

Читайте також: В Одесі дигери розчистили найстарішу в місті каменоломню (ВІДЕО)

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+