Слухати

Для американських ЗМІ в центрі уваги не Манафорт, а Трамп, — Закревська

13 березня 2017 - 20:07
До історії листування доньки Манафорта хочуть підсилити увагу за рахунок Майдану, вважає адвокатка Небесної Сотні
Для американських ЗМІ в центрі уваги не Манафорт, а Трамп, — Закревська / Новини на Громадському радіо

Адвокатка Небесної Сотні Євгенія Закревська прокоментувала оприлюднені в CNN дані стосовно листування дочки Пола Манафорта, у якому вона заявляє про безпосередній вплив її батька на події на Майдані у лютому 2014 року. Мова йде про розстріли учасників Євромайдану на Інститутській.

«Це інформація, яка є у відкритому доступі, як безпосередня база цих смс, можна відкрити та перевірити. Якщо я не помиляюся, для цього створили окремий сайт, його аналізують, і викладають вже викладки, власне, в мережу. І оскільки там декілька смс торкаються періоду Майдану, і на думку відправника цих смс, якщо ми погоджуємося з тим, що вони автентичні, стосуються впливу Манафорта на Януковича в той період, то очевидно, що в межах розслідування ми маємо перевірити по-перше автентичність цих смс, чи дійсно вони були написані, чи це просто велика фальсифікація. 

А по-друге, треба з’ясувати, чи мають вони вплив на нашу справу, тому що навіть та інформація, яка є в смс, очевидно вже трішки не відповідає дійсності, тому що ми говоримо про можливий вплив, який можливо спостерігала дочка в період, коли вже завершилися розстріли. І говорити про те, що це, по-перше був безпосередній вплив ми не можемо. По-друге, оцінка подій дочкою, якщо це дійсно мало місце, якщо це дійсно її оцінка, її смски, вони очевидно дещо емоційні, не є такими об’єктивними. Але тим не менш цей вплив міг бути, але якщо він міг бути, то його потрібно перевірити. Те, що пішло в закордонні ЗМІ, написало CNN. Це, я би сказала — роздули подію там, де її фактично немає».

Читайте також: «Оприлюднено листування, яке може свідчити про причетність Манафорта до розстрілів на Майдані»

Також, адвокатка вважає, що ситуація штучно роздута іноземними ЗМІ за рахунок Майдану.

«Мені здається, що для американських журналістів в центрі уваги все ж таки не наші події, а Манафорт, і його зв’язок з Трампом. І все, що може на нього впливати. Та скептична частина якраз, в якій я пояснювала, чому от такого безпосереднього впливу, про який можливо говорить в смс його дочка, бути не могло, тому що це не відповідає вже конкретним обставинам. Які встановлено. В нас встановлено час, коли завершився розстріл, в нас встановлено, яким чином це відбувалося, з якої зброї стріляли, кому ця зброя належала. За рахунок зв’язку із Майданом намагаються якось підсилити увагу до цієї теми».

Адвокатка також наголосила, що вона всеж згодна, що не потрібно виключати, що певний вплив мав місце. 

«Підготовки стратегії – потрібно перевіряти, чи приймав участь, але от «я послав тих людей на смерть», — видно, що це ознака того, що дівчина, чи автор смс емоційно сприймає ситуацію, тобто це не корелює вже з реальними, фактичними даними», — вважає Євгенія Закревська.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+