Слухати

У Долині нарцисів на Закарпатті сталася пожежа — фото / Новини на Громадському радіо

У Долині нарцисів на Закарпатті сталася пожежа — фото

16 березня 2017 - 15:51
У Карпатському біосферному заповіднику вигоріло близько 1 га території, проте нарциси не постраждали

288 145.jpg

Вцілілі у пожежі проліски // facebook Сергій Гудак
Вцілілі у пожежі проліски
facebook Сергій Гудак

Долина нарцисів, що розташована в урочищі Кіреші поблизу Хуста, ранньою весною перетворюється ще й на долину пролісків та шафранів. На щастя, пожежа не зашкодила квітам, адже ті іще глибоко в землі.

«Нарциси ще в землі, на глибині 20-25 см. Тому для них біди немає», — розповіла інспектор заповідника Олена Бабич агентству BBC Україна.

У заповіднику зазначили, що згоріла лише суха трава зверху, земля ще мокра, тож інші рослини від пожежі також не постраждали.

Якби така пожежа сталася в квітні, тоді квіти згоріли би, адже нарциси розквітають у травні.

«Унікальне поле, яке є заповідною зоною, суцільно покрите плямами згорілої трави і землі. Де-не-де ще тліє. Багать було так багато, що думок про випадкові підпали (скажімо, від недопалка) не виникає. Швидше за все, спалюванням сухостою та торішніх рослин зайнялися самі співробітники або охорона. Власне, це справа — палити угіддя замість прибирання — на Закарпатті не рідкість», — пише місцеве видання Ужгород.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+