Слухати

В РФ "паспорти", видані в ОРДЛО, прирівняли до українських

20 березня 2017 - 08:57
В Росії не надали право власникам таких "документів" права спрощеного перебування на території країни
Паспорт // pogovorim.by

Як підтвердили виданню РБК в Держдумі РФ та МВС, люди з цими паспортами прирівняні до громадян України і кожні 90 днів зобов’язані залишати Росію.

В середині березня це питання обговорювалося на зустрічі представників думського комітету у справах СНД і представників правоохоронних органів, пише РБК з посиланням на одного з депутатів.

«Ми з подивом дізналися, що жителі «ДНР« і «ЛНР» повинні кожні 90 днів виїжджати. Люди про це не знали», — сказав співрозмовник.

Інший співрозмовник видання в парламенті зазначив, що в указі президента РФ Володимира Путіна йдеться про жителів окремих районів Донецької та Луганської областей України, а отже, на них повинні поширюватися ті ж правила, що і на українців.

«Указ був підписаний, а підзаконні акти відомства не виробили ще», — додав він, нагадуючи, що і російські банки не відразу стали обслуговувати за «паспортами» виданими в ОРДЛО.

Заступник керівника управління з питань міграції ГУ МВС РФ Володимир Іванов підтвердив РБК, що Росія вважає володарів «паспортів» «ЛДНР»  іноземцями, громадянами України.

«Вони приїжджають, знаходяться тут 90 днів, потім на такий же термін повинні виїхати», — уточнив він.

На офіційний запит РБК про те, якими документами регулюється перебування власників «паспортів», виданих в ОРДЛО в Росії, в МВС на момент виходу матеріалу не відповіли.

Втім, як сказав РБК бойовик Олександр Жучковскій, на практиці при проходженні кордону власники «паспортів» ОРДЛО не заповнюють міграційну карту.

Юристка-міжнародниця Ольга Поєдинок в програмі «Київ-Донбас» на Громадському радіо зазначила: якщо Україна отримає безвіз, то, ймовірно, бажаючих отримати українські паспорти в ОРДЛО побільшає.

Втім, вона не виключає, що представників певних локацій можуть гірше пускати до шенгенської зони попри безвіз.

«Може бути, бо такі люди можуть розглядатися як лояльні в ставленні до держави-агресора, якою є РФ. У випадку з кримчанами, думаю, вони могли подавати документи, видані або російськими органами влади, або підприємствами, які розташовані на території Криму, які РФ вважає своїми», — зазначила Ольга Поєдинок.

Разом з тим вона зазначає, що для людини, яка отримала «паспорт» в ОРДЛО жодних юридичних наслідків не буде:

«Якщо вам нав’язують паспорт «ЛНР» чи «ДНР», якщо ви не маєте відповідного душевного поклику, не треба кидатися на амбразуру. Якщо у вас буде цей паспорт, ніяких юридичних наслідків це не матиме, якщо ви не активіст сепаратистського руху. Цей паспорт — папірець чи книжечка за якою з юридичної точки зору нічого не стоїть ні за національним правом України, ні за міжнародним правом. Адже цілком природно, що людина в ситуації збройного конфлікту повинна рятувати своє життя і життя рідних. Ні про які звинувачення в тому, що це колаборант, йтися не може», — сказала Ольга Поєдинок.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+