Слухати

Активісти вимагають замінити штрафи на ув’язнення за знущання над тваринами  / Новини на Громадському радіо

Активісти вимагають замінити штрафи на ув'язнення за знущання над тваринами

21 березня 2017 - 15:35
Під Верховною Радою активісти закликали посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

 

 

Активісти акції «Зупиніть вбивства та знущання над тваринами» біля Верховної Ради вимагали прийняти законопроект № 5119-1 про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, який встановить покарання до 8 років позбавлення волі, повідомила кореспондентка Громадського радіо Марія Зав’ялова.

Оксана Костюкевич, представниця Форуму порятунку Києва зазначила, що зараз в Карному кодексі України ст. 299 ч.1, ч.2 досить м’яка — за жорстоке поводження з тваринами передбачено штраф - 850 гривень.

«Ми хочемо вплинути на наше законодавство, зробити жорсткішими ці статті, щоб поліція та прокуратура займалася живодерами».

image2.jpg

Активісти вимагають змін у законодавстві щодо жорстокого поводження з тваринами // Громадське радіо/Марія Зав'ялова
Активісти вимагають змін у законодавстві щодо жорстокого поводження з тваринами
Громадське радіо/Марія Зав’ялова

Вона зазначила, що це є великою проблемою: за останні роки в різних містах України були випадки катування тварин. Свої знущання зловмисники знімали на відео та оприлюднювали в інтернеті.

«На них заводили кримінальні справи, але сплативши штраф, ніхто в тюрму не потрапляв. Одиниці, такі як Олексій Ведула, чотири року тому був засуджений за жорстоке поводження з тваринами, який розтинав цуценят, виколював їм очі, знімав шкіру. Втім, він відсидів тільки півтора року».

Оксана Костюкевич наголосила, що в Європі, за жорстоке поводження з тваринами, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Марія Зав’ялова, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+