Слухати

Громадське радіо подасть апеляцію на рішення суду за позовом Мураєва

21 березня 2017 - 15:27
Суд частково задовольнив вимоги Євгенія Мураєва до журналістки Громадського радіо. Позовні вимоги до ГО «Громадське радіо» не були задоволені судом
 Громадське радіо подасть апеляцію на рішення суду за позовом Мураєва / Новини на Громадському радіо

17 березня 2017 року Голосіївський районний суд м.Києва виніс рішення у справі про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди за позовом Мураєва Є.В. Судом були частково задоволені позовні вимоги, зокрема до Ірини Ромалійської та ПГО «Громадське радіо», ТРК «Громадське радіо» в частині визнання недостовірною та спростування інформації. Позовні вимоги до ГО «Громадське радіо» не були задоволені судом. 

«Суд задовольнив вимоги до журналістки  Ірини Ромалійської та ПГО «Громадське радіо»  в частині визнання недостовірною та спростування наступної інформації: «…Євген Мураєв…. У 2014 році він літав до Держдуми Росії, його там назвали захисником «русского мира», — коментує юристка Катерина Нємахіна.

ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо» було зобов’язано забезпечити зачитування Ромалійською І.Г. в прямому ефірі радіостанції тексту спростування. 

Раніше Громадське радіо повідомляло, що Суд частково задовольнив позов Мураєва проти Громадського радіо. Нардеп вважає, що його репутації було нанесено шкоди

Пан Мураєв спростовує, що він відвідував Росію в складі делегації, а також заперечує ніби проти нього розпочали провадження.

Ірина Ромалійська так пояснила «Громадському радіо» цю ситуацію: «Дана інформація не є закритою, її давно озвучували в ефірі безліч офіційних ЗМІ.  Про факт візиту повідомляла інформагенція УНІАН. Укрінформ опублікував документ – список розсадки українських гостей на зустрічі з головою російської Думи, Наришкіним. Там фігурує і прізвище Мураєва. А ось виступ голови Комітету Держдуми по справах СНГ, євразійської інтеграції та зв’язкам з співвітчизниками, Леоніда Слуцького: там називають делегатів захисниками «русского мира».

Після публікацій Мураєв написав пост у мережі ФБ, де охрестив журналістку «юним тролем». Він також додав, що вона працювала в Харкові на каналі Авакова, та пообіцяв засудити.

Ірина Ромалійська каже: «Окрема подяка за «юний», але я готова подати зустрічний позив у відношенні Мураєва за фальшиву інформацію стосовно мене. Я працювала на каналі «Сімон», який належить не Авакову, а Олександру Давтяну».

Коли стало відомо, що пан Мураєв заперечує свою поїздку до Москви 2014 року, Ірина Ромалійська запросила його в ефір «Громадського радіо», однак народний депутат не погодився на це запрошення, натомість вирішивши подати на журналістку і радіо в суд. Раніше Євгеній Мураєв брав участь в ефірі «Громадського радіо».

Цей народний депутат у серпні цього року подав законопроект про відновлення кримінального покарання за наклеп і образу. Після критики з боку правозахисних організацій та журналістів, Комітет Ради зі свободи слова та інформаційної політики законопроект відхилив.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+