Слухати

На Закарпатті прокинулись плазуни. Вакцини майже не залишилось (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

На Закарпатті прокинулись плазуни. Вакцини майже не залишилось (ВІДЕО)

21 березня 2017 - 09:52
На початку сезону активності плазунів у лікарнях лише залишки минулорічних поставок.

Третій рік на загальнодержавному рівні не проводиться тендери та закупки вакцини. У 2016 році на Закарпатську область виділили тільки одну дозу. Інші — докуповували за місцеві кошти, йдеться в сюжеті «21 каналу».

Зараз у Закарпатті доступні вісім доз — залишки попередніх поставок. При тому, що минулого року використали 11. Вартість однієї дози вакцини від укусу плазуна — близько семи тисяч гривень, але купити її самостійно не можна.

Мешканці Закарпаття повідомляють у соцмережах, що плазуни вже прокинулись від зимової сплячки. Ймовірно, це отруйні гадюки, говорять зоологи.

Як розповів завідувач кафедри зоології біологічного факультету УжНУ Федір Куртяк, серед змій, розповсюджених на Закарпатті є холодолюбні:

«До них належить гадюка, вуж звичайний, вуж водяний — в меншій мірі, які можуть прокидатися раніше, яких часто-густо фіксують ще поруч зі снігом. Але гадюка в наших умовах мешкає досить  високо — не нижче 200 метрів над рівнем моря».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+