Слухати

Ситуація з обранням аудитора НАБУ може вплинути на безвіз - Заліщук

21 березня 2017 - 12:42
У Верховній Раді знову намагаються затвердити кандидатуру аудитора НАБУ. У сесійній залі палкі дебати
Ситуація з обранням аудитора НАБУ може вплинути на безвіз - Заліщук / Новини на Громадському радіо

Позицію антикорупційного комітету озвучив нардеп від Блоку Петра Порошенка Ігор Артюшенко:

«За результатами обговорення було прийнято рішення компромісне, дуже дипломатичне і, я вважаю, правильне — це винести на розгляд Верховної Ради України дві кандидатури і поставити на рейтингове коментування, для того, щоб зал, тобто народні депутати, визначились, яка кандидатура є більш достойною».

В результаті Рада не змогла призначити жодного із запропонованих аудиторів. Під час рейтингового голосування за кандидатуру Роберта Сторча проголосували 178 депутатів, за кандидатуру Найджела Брауна — 202 депутати.

Народна депутатка Світлана Заліщук в коментарі Громадському радіо заявила, що такий скандал з аудитором може вплинути на безвізовий режим.

«Вже на балконі ми бачили стояли представники дипломатичного корпусу, які уважно стежать за цією ситуацією. Я абсолютно переконана, що це питання обговорюється і зараз за ним стежать, і Міжнародний валютний фонд, і Європейська комісія, наші друзі американці, які давали гроші на заснування НАБУ. Більше того, я переконана, що це рішення може вплинути на наші позитивні перспективи з візовою лібералізацією з ЄС, тому що це є формальним критерієм, за яким будуть ухвалювати, в тому числі і рішення, якщо раптом ситуація в країні, де діє шенгенська зона погіршується в сфері корупції, то рішення може бути скасовано щодо відміни віз»

При цьому глава антикорупційного комітету Єгор Соболєв заявив, якщо пост аудитора НАБУ викликає такі дебати, комітет може зібратися заново і ще раз внести пропозиції.

Нагадаємо, 20 березня, під Верховною Радою України відбулася театралізована акція, під час якої активісти пояснили, чому вони проти обрання Найджела Брауна аудитором НАБУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+