Слухати

Зниклими безвісти на Донбасі вважаються 416 людей - Тандіт

21 березня 2017 - 09:24
На сьогодні звільнено або знайдено 3 тис. 136 українських полонених, 416 зникли безвісти
Зниклими безвісти на Донбасі вважаються 416 людей - Тандіт / Новини на Громадському радіо

Про це в ефірі «5 каналу» заявив радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт.

«На жаль, кількість заручників зростає на сьогоднішній день, незаконно утримуються в Донецьку і Луганську 118 наших героїв. Але підтверджених місць, наших заручників близько 60 осіб», – сказав він.

Тандіт наголосив: «Крім того, важлива цифра: я вперше про це говорю – звільнено або знайдено 3 тисячі 136 осіб, зниклими безвісти вважаються 416 осіб. Так от про них також треба пам’ятати».

Юрій Тандіт нагадав, що нещодавно бойовики ОРЛО дозволили рідним відвідати чотирьох військовополонених. Втім, про звільнення цих людей не йшлося.

Щодо обміну за схемою «всіх на всіх», то Юрій Тандіт розповів, бойовики наполягають на залученні міжнародних організацій, посилаючись на те, що в української сторони некоректні списки:

«Зараз ми запросили місію, в тому числі і ООН, яка попередньо дала згоду на моніторинг тих осіб, які є в списках, які вчиняли злочин проти цілісності України, які знаходяться в закритих закладах на території України, де діють закони. Ми готові до того, що  місія об’їде цих людей і підтвердить, хто хоче переїхати туди (прим. — ОРДЛО)», — сказав Тандіт.

Він наголосив, що в списках осіб, яких вимагають звільнити бойовики, є люди, які вже відбули покарання в Україні, проте бажають повертатись на непідконтрольні. 

Разом з тим, за словами Юрія Тандіта бойовики додають в списки на звільнення людей, які взагалі не мають відношення до бойових дій на Донбасі і відбувають покарання на території України за інші тяжкі злочини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+