Слухати

В Керчі будівельники мосту знайшли унікальну археологічну знахідку / Новини на Громадському радіо

В Керчі будівельники мосту знайшли унікальну археологічну знахідку

22 березня 2017 - 13:12
Йдеться про великий фрагмент теракотової скульптури у формі голови чоловіка. Є припущення, що це - зображення давньогрецького божества

У Керченській бухті біля мису Ак-Бурун в ході підводних розкопок скупчення древньої кераміки в районі будівництва Керченського мосту знайдений великий фрагмент теракотової скульптури у формі голови чоловіка, — ймовірно, зображення давньогрецького божества, виконане у вигляді бюста або статуї, повідомляє «Кримський міст».

«За нашими даними, ця знахідка унікальна для Північного Причорномор’я, знайти її аналоги поки не вдалося. Для уточнення її функціонального призначення, походження і датування ми залучимо провідних фахівців з давньогрецького мистецтва і проведемо лабораторні дослідження складу глини. На даний момент ми вважаємо, що теракотова голова виготовлена ​​в Малій Азії в V столітті до нашої ери», — розповів начальник підводного загону Інституту археології РАН Сергій Ольховський.

Теракотова голова поповнила експозицію виставки «Кримський міст. Фантастична реальність».

foto_2.2e16d0ba.fill-790x530.jpg

Кримська знахідка  // Кримський міст
Кримська знахідка
Кримський міст

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+