Слухати

Відповідальність за Щорса повинні нести ті, хто не виконав закон « про декомунізацію», — В’ятрович

22 березня 2017 - 13:49
Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів «Громадському радіо», хто винен у пошкоджені пам’ятника Миколи Щорсу та коли буде створений музей тоталітаризму
Відповідальність за Щорса повинні нести ті, хто не виконав закон « про декомунізацію», — В’ятрович / Новини на Громадському радіо

За словами Володимира В’ятровича, не потрібно чекати створення музею тоталітаризму і декомунізовувати історичні об’єкти.

«Я вважаю, що всю відповідальність за пошкодження пам’ятника Щорсу повинні нести люди, які досі не виконали закон «Про декомунізацію», який передбачає демонтацію такого роду пам’ятників. Цей пам’ятник можна було давно демонтувати та перенести в уже існуючий музей чи передати на зберігання. Такого роду фігури зараз зберігаються на території аеропорту «Жуляни».

Також він наголосив, що пам’ятник Щорсу мав бути демонтований у визначені законодавством терміни, натомість сьогодні він під загрозою плюндрування.

«Цього не було зроблено. На жаль, чимало активістів тиснули на владу, Мінкультури з тим, що цього не треба робити і закон цього не передбачає. Так от, закон чітко передбачає усунення з громадського простору такого роду пам’ятників.  Саме це могло би бути способом врятувати його, як скульптуру, яка має певну художню цінність. Доки цього не буде зроблено, цей пам’ятник є під загрозою плюндрування».

Володимир В’ятрович зазначив, що пошкодження пам’ятника Щорсу – це стихійна декомунізація, яку не можна допускати у майбутньому.

«Я не є мистецтвознавцем, щоб давати оцінку, але я довіряю тим людям, які говорять, що цей пам’ятник має мистецьку цінність. Саме через це він має бути демонтований і зберігатися державою. Залишати його зараз на місці всупереч закону – це підставляти його під стихійну декомунізацію, свідком чого ми і стали».

Також директор Інституту національної пам’яті розповів, що невдовзі відбудеться презентація проекту Музею тоталітаризму.

«Я сподіваюсь, що музей тоталітаризму буде створений цього року. Уже здійснюється робота спільно з КМДА. Я думаю, що найближчим часом ми уже зможемо оголосити про його створення».

Нагадаю, що 21 березня в Києві невідомі пошкодили пам’ятник, відпилявши частину правої передньої ноги коня.

Як раніше повідомляли Громадському радіо в департаменті культури КМДА, за пошкодження коня командира Червоної Армії Миколи Щорса у Києві відкриють кримінальне провадження.

Катерина Кадер для «Громадського радіо».

Фото пам’ятника Володимира Воротньова.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+