Слухати

Балаклійці готувалися до вибухів десятиліттями, — волонтер  / Новини на Громадському радіо

Балаклійці готувалися до вибухів десятиліттями, — волонтер

24 березня 2017 - 18:12
Волонтери з Балаклії , які всю ніч вивозили людей, розповіли, що зараз відбувається в місті

Сім’я волонтерів В’ячеслав та Анна Вороніни, які з початку воєнного конфлікту на сході допомагали українській армії, розповідають, що давно чекали надзвичайної ситуації на військовій базі. Зокрема В’ячеслав Воронін зазначив, що жителі міста неодноразово зверталися до керівництва області з пропозиціями посилити охорону стратегічного об’єкту.

“Эта база должна была взорваться в любом случае. Был бы это теракт, не был, но в этом случае человеческий фактор присутствует. Все средства для тушения устарелые, техника тоже. Для тушения на случай пожара были ведро с песком и старая пожарная машина. То, что база будет атакована и подорвана мы, как волонтеры, предвидели это еще с началом военных действий. Вокруг базы не были организовано блок-посты. Мы помогли военской части отремонтировать машину, чтобы объезжать территорию по периметру. Но эта была всего лишь капля”.

Також він зазначив, що у 2015 році на об’єкті була пожежа. Тоді її вдалося швидко локалізувати та уникнути надзвичайної ситуації.

“Потом была атака безпилотниками этого объекта. После этого установили большие прожектора. Извините, но на них было смешно смотреть. У нас много людей работало на этой базе, и все жили тут и знали, что может такое случиться. Десятилетиями об этом говорилось. Люди были готовы к этому. С военской части всех вывезли, все было очень организовано”.

В’ячеслав Воронін розповідає, що всі служби міста спрацювали блискавично. Було швидко організовано евакуацію, увімкнені сирени, а всю необхідну інформацію можна було почути по радіо.

“Сейчас все спокойно. Дома брошенные охраняются, улицы патрулируются. Мы с женой помогали эвакуировать. Едем и смотрим, где есть дети, забирали и отвозили, куда надо. Возили всю ночь. У нас еще есть волонтеры, они фермеры. Они принимали у себя людей, зарезали барана, накормили всех, хлеб купили, обогрели. Сейчас в Балаклее все спокойно, люди возвращаются домой, но какая будет оказана помощь государством – мы не знаем”.

Анна Вороніна у свою чергу звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти. Волонтери уже створюють списки сімей, яким терміново потрібна допомога. А про всі потреби можна дізнатися на сторінці Анни Вороніної у Фейсбук.

“На нашей странице у Фейсбуке есть номер моей карточки и прошу людей помочь деньгами. Мы будем помогать точечьно людям, которые на сегодня остались голые, босые и в розкрытых домах. Очень много домов с выбитыми стеклами, без дверей. Я прошу всех людей, которые слушают и читают “Громадське радио”, помочь. Откликнитесь, кто сколько может. Мы сейчас собираем информацию. Начнем помогать тем, у кого есть маленькие дети, и тем, кому это необходимо”.

Катерина Кадер для “Громадського радіо”. Слухайте. Думайте.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+