Слухати

До літа запрацює поліцейська мережа протидії домашньому насильству, — Дєєва / Новини на Громадському радіо

До літа запрацює поліцейська мережа протидії домашньому насильству, — Дєєва

24 березня 2017 - 18:11
Як нацполіція планує протидіяти домашньому насильству та який проект для цього підготувала?

Анастасія Дєєва, заступниця Міністра внутрішніх справ, презентувала проект Поліцейської мережі протидії домашньому насильству, який планують запустити уже цього літа. У рамках проекту заплановані курси для патрульних поліцейських, які будуть виїздити на виклики.

anastasiya_dyeyeva.jpg

Анастасія Дєєва // Громадське радіо
Анастасія Дєєва
Громадське радіо

«Ми віримо, що проблему домашнього насильства можна зрушити з місця, якщо ми будемо співпрацювати з соцслужбами, Міністерством соціальної політики та міськими адміністраціями. У контексті децентралізації ми маємо звертати увагу, як громада може піти на певні інфраструктурні зміни. Ми, як поліція, лімітовані у функціях. Наша основна функція – правоохоронна діяльність. Ми її хочемо розширити до превентивної та реактивної».

Також заступниця Міністра внутрішніх справ розповіла «Громадському радіо», що у рамках проекту планується відкриття мережі притулків для постраждалих в результаті домашнього насильства.

«Я бачу великий інтерес міжнародних партнерів, які зацікавлені в інвестуванні у створення кризових центрів для того, щоб досягти хороших результатів роботи самої поліції і тим самим підвищити довіру на місцевому рівні. Тому я вважаю, що згодом ми будемо відкривати центри для постраждалих від домашнього насильства».

Також вона зазначила, що команда працює не на кількість, а на якість. Анастасія Дєєва розповіла, що за останній рік збільшилася кількість дзвінків на «гарячу лінію» стосовно домашнього насильства – і це успіх, який показує збільшення довіри до Національної поліції.

«Для поліції буде перемога, коли буде збільшуватися кількість викликів стосовно домашнього насильства. Чому? Тому що це буде сигналізувати про довіру до правохоронної системи. Також це показує те, що люди починають розуміти всю важливість ситуації. Згодом ми прогнозуємо, що хвиля дзвінків на “гарячу лінію” стосовно домашнього насильства має падати, коли ми налагодимо інструмент виявлення».

Громадське радіо поспілкувалося з Наталією Боднар, лейтенанткою патрульної поліції Дарницького району, в якому запустили пілотний проект Поліцейської мережі протидії домашньому насильству. Вона розповіла про особливості виїздів поліцейських на місце події по домашньому насильству.

«У мене не буває зміни, де б не було виклику стосовно домашнього насильства. У Дарницькому районі міста Києва запустили пілотний проект, тому що саме в цьому районі багато викликів. Жінки не бояться викликати, нам телефонують навіть діти. Ця ініціатива буде добре працювати, коли зміниться законодавство або ж створенні притулки для постраждалих від домашнього насильства».

Також вона додала, що для ефективності нового проекту, потрібно внести зміни до чинного законодавства. Адже на сьогодні патрульні можуть затримати кривдника всього на кілька годин.

«Високий відсоток наших викликів, коли жінки з різаними ранами, травмами, синцями, коли ми приїжджаємо, а “швидка» вже на місці. Патрульним потрібне це навчання, але воно має бути підкріплено практичними змінами».

Катерина Кадер для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+