Слухати

Міліція атакувала стихійну акцію в Білорусі - правозахисник (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Міліція атакувала стихійну акцію в Білорусі - правозахисник (ВІДЕО)

25 березня 2017 - 14:14
Український правозахисник Костянтин Реуцький повідомляє про масові затримання в Мінську. Сьогодні в Білорусі відзначають День волі. Опозиція анонсувала акції протесту

 

 

З офісу правозахисного центру «Вясна» силовики забрали 57 людей — це спостерігачі за дотриманням прав людини в Білорусі, країн Європи. Також серед затриманих також були європейські журналісти, повідомив Громадському радіо правозахисник Костянтин Реуцький.

Він зазначив, що затримали і голову Білоруського Гельсинського комітету Олега Гулака, координатора по Євразійському регіону Міжнародного фонду захисту правозахисників.

Затримані проходили там вступний інструктаж щодо проведення моніторингу з дотримання прав людини під час протестних акцій.

«В цей час до офісу правозахисного центру «Вясна» увірвались омонівці. Жодних звинувачень людям не оголосили. Ніхто не пояснює, в чому вони звинувачуються. Всіх, здається, до Первомайського райвідділу», — розповів Реуцький.

Він зазначив, що розпочати заплановану на сьогодні акцію протесту не було можливості. Всі підходи до проспекту Незалежності перекриті міліцейським кордоном. Перекриті всі виходи з житлових масивів на проспект.

«Люди, які не змогли потрапити до Академії наук на акцію, збираються на площі біля пам’ятнику Калініну — тут виникла стихійна акція. Люди вигукують: «Живи Білорусь!», лозунги проти діючої влади», — розповів правозахисник.

Згодом він повідомив, що міліціонери атакували стихійну акцію біля пам’ятника Калініну.

«З десяток людей запакували в автобус. Люди відступили далі», — повідомив Реуцький.

mityng1.jpg

Мітинг біля пам'ятнику Калініну // Костянтин Реуцький
Мітинг біля пам’ятнику Калініну
Костянтин Реуцький

mityng2.jpg

Мітинг біля пам'ятника Калініну // Костянтин Реуцький
Мітинг біля пам’ятника Калініну
Костянтин Реуцький

mityng3.jpg

Мітинг біля пам'ятника Калініну // Костянтин Реуцький
Мітинг біля пам’ятника Калініну
Костянтин Реуцький

Зазначимо також, що сьогодні головного редактора газети “Комсомольська правда в Білорусі” Андрія Левковського міліція затримала просто під час прямого ефіру.

Нагадаємо, сьогодні в кількох містах Білорусі були заплановані акції протесту. 25 березня білоруси відзначають «День волі». Цього дня відбуваються акції від опозиції Білорусі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+