Слухати

Міліція Мінська проти народу — брутальні затримання у Дзень Волі (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Міліція Мінська проти народу — брутальні затримання у Дзень Волі (ВІДЕО)

25 березня 2017 - 19:14
Як у Мінську пройшов День Волі для білорусів

За різними даними правозахисників, в Мінську затримано від 800 до 1500 осіб. Блогер Ігор Лосик в ефірі програмі Київ-Донбас на Громадському радіо заявив, що таких масових затримань в Білорусі вже давно не було.

«Так виходить. що в нас це свято не признається державою, зазвичай людей розганяють на День Волі. Сьогодні це наймасштабніших розгін за 20 років.  Близько 800, до 1000 людей затримано у Мінську, за даними правозахисників!, — розповів він.

 

За словами журналіста Костянтина Рєуцького, велика акція протесту так і не почалася, тому що всі підходи до запланованого місця були заблоковані, центральні станції метро закриті на вхід і вихід. А тих людей, хто організовувався в стихійні мітинги, забирали силовики.

День Волі (біл. Дзень Во́лі) — неофіційне національне свято, річниця виникнення першої національної білоруської держави, Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918, Третя статутна грамота). З початку 1990-х років у Мінську та інших містах Білорусі проводяться політичні акції, мітинги, ходи, присвячені цій даті. Ці масові акції неодноразово насильницьки перепинялися міліцією, а активісти, що брали у них участь — арештовувались. Сучасна форма назви цього свята з’явилася в опозиційній білоруській пресі на початку 1990-х років. 

Читайте також Міліція атакувала стихійну акцію в Білорусі — правозахисник (ВІДЕО).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+