Слухати

У Сєвєродонецьку презентували проект закону про права переселенців / Новини на Громадському радіо

У Сєвєродонецьку презентували проект закону про права переселенців

29 березня 2017 - 12:41
У Сєвєродонецьку презентували проект закону «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян»

Експерти громадських організацій, зокрема ГМ «Опора», ГО «Група впливу», Міжнародна фундація виборчих систем, «Донбас SOS», «Крим SOS» у співпраці з народними депутатами 29 березня під час круглого столу з представниками громадськості з внутрішньо переміщених осіб у Сєвєродонецьку презентували проект закону «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян», передає кореспондентка Громадського радіо Марія Зав’ялова.

Цей законопроект був зареєстрований у понеділок 27 березня у Верховній Раді України.

Як зазначили під час круглого столу учасники, наразі законодавство не повною мірою забезпечують виборчі права переселенців та має ознаки порушення конституційного принципу рівності прав і свобод українських громадян. Зокрема, чинне законодавство не дозволяє виборцю голосувати в одномандатних виборчих округах на виборах народних депутатів України.

Як розповів старший радник з правових питань Міжнародної фундації виборчих систем Денис Ковриженко, у зазначеному проекті закону пропонується усунути допущені порушення прав громадян та привести чинне законодавство у відповідність до Конституції України та міжнародних стандартів виборчого процесу.

За його словами, виборець отримує можливість звернутися із мотивованим зверненням до органу ведення Державного реєстру щодо визначення іншої виборчої адреси, ніж місце реєстрації, за місцем фактичного проживання, підтверджуючи її відповідними документами.

«Під час виборів виникає проблема так званого виборчого туризму, коли виборець, несумлінні кандидати незадовго до проведення голосування реєструють виборців у вигідних їм місцевостях, приписують їх до певного округу, і тоді виборець голосує на підтримку цього кандидата в цьому окрузі. Для того. щоб не було цього «виборчого туризму», встановлено якраз запобіжники, про які я говорю.

Заява про зміну адреси подається виборцем у будь-який час, але не пізніше, ніж за п’ять днів після початку виборчого процесу», — зазначив Ковриженко. Денис Ковриженко додав, що також для того, аби ці заяви не подавалися щодня одним і тим самим виборцем, встановлюється обмеження, що подати заяву про зміну виборчої адреси виборець може раз на 180 днів. При цьому, якщо виборець був мобілізований до Збройних сил або ув’язнений до місць позбавлення волі, то через звернення відповідних органів виборча адреса також буде змінена.

Загалом, законопроектом вносяться зміни кількох законів України, зокрема у закон «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про державний реєстр виборців», «Про місцеві вибори», «Про вибори президента України», «Про вибори народних депутатів України» та «Про всеукраїнський референдум».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+