Слухати

Активісти влаштували лежачий флешмоб проти засилля автомобілів — фоторепортаж   / Новини на Громадському радіо

Активісти влаштували лежачий флешмоб проти засилля автомобілів — фоторепортаж

31 березня 2017 - 11:44
Під мостом транспортної розв’язки на Поштовій площі активісти у білих комбінезонах лягли на тротуар і створили собою живий банер у формі слова «Вільні»

О 9 ранку у Києві біля Поштової площі відбулась акція «Вільний рух для всіх!», яку проводили Екоцентр, Асоціація велосипедистів Києва та «Міста для життя» в рамках міжнародної кампанії Break Free, що проходить у 36 країнах світу. Прямо під мостом транспортної розв’язки на Поштовій площі активісти у білих комбінезонах лягли на тротуар і створили собою живий банер у формі слова «Вільні». 

31-03-2017_vilni-08 645.jpg

Акція "Вільні" // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Акція «Вільні»
Громадське радіо/Едвард Скрипник

У такий спосіб вони закликали київську владу  та самих містян звільнити місто від засилля автомобілів, змусити водіїв зменшити користування авто, звільнити простір для пішоходів та велосипедистів, покращити екологію.

«Ми вийшли  сказати, що наші міста, і Київ, звичайно, бо ми є мешканцями Києва, розвивалися з пріоритетом на пішохода, велосипедиста і людей, які користуються громадським транспортом. Ми бачимо, що відбувається засилля автомобілів, вони скрізь: на тротуарах, на дорогах. Простір міста не створений для людей, ми хочемо виборювати своє право на місто, дихати свіжим повітрям, пересуватись вільно нашими дорогами», вважає координаторка Екоцентру, Євгенія Кравченко

31-03-2017_vilni-2064.jpg

Акція "Вільні" // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Акція «Вільні»
Громадське радіо/Едвард Скрипник

Активісти вважають, що кияни надто часто сідають за кермо авто навіть у тому випадку, коли можна подолати коротку відстань у місті за допомогою іншого комунального виду транспорту. На їх думку, самі містяни можуть покращити екологію міста, відмовившись від надмірного користування автомобілями. Також, активісти очікують реакції від КМДА

31-03-2017_vilni-2083.jpg

Акція "Вільні" // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Акція «Вільні»
Громадське радіо/Едвард Скрипник

Кажуть, що результати досліджень, які вони отримали, жахливі: норми забруднювальних речовин у повітрі перевищені у 3-5 разів.  Викиди від автомобілів є основною причиною забруднення повітря, надмірна кількість приватного транспорту призводить до заторів, все більше міського простору відводиться для парковок та розширення доріг, а розвитку громадського транспорту приділяється недостатньо уваги. Це призводить до того, що місто стає менш комфортним для життя, кажуть вони.

31-03-2017_vilni-2075.jpg

Акція "Вільні" // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Акція «Вільні»
Громадське радіо/Едвард Скрипник

«Ті, хто користується громадським транспортом, пішоходи і велосипедисти складають дві треті населення, автомобілістів менше. А всі вулиці проектуються чомусь під автомобілістів. Їм надають перевагу, хоча має бути навпаки – мають надавати перевагу пішоходам, велосипедистам, громадському транспорту» — каже координатор транспортної кампанії Екоцентру, Андрій Климчук.

31-03-2017_vilni-08 669.jpg

Акція "Вільні" // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Акція «Вільні»
Громадське радіо/Едвард Скрипник

За даними досліджень, кажуть активісти, рівень автомобілізації для Київа на 2015 рік становить приблизно 213 автомобілів на 1000 мешканців – це лише 22% мешканців Києва, які володіють приватними авто. Інші 78% користуються громадським транспортом, велосипедом, чи ходять пішки.

«Це компания A+S спільно з КМДА за підтримки Світового банку проводила дослідження рухомості киян. І це дані досліджень. Є рекомендаціі світового банку, але збоку КМДА ми не бачимо жодних рухів. У нас є смуги для громадського транспорту, але по них рухаються автомобілі в години пік, що заважає автобусам і тролейбусам» — вважає Климчук.

31-03-2017_vilni-08 664.jpg

Акція "Вільні" // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Акція «Вільні»
Громадське радіо/Едвард Скрипник

Ще минулого року активісти Екоцентру почали компанфю «Звільни смугу», метою якої є звільнити смуги для громадського транспорту – їх 14 у місті.

«Вони намальовані на асфальті, але  не виконують своєї фукнції. Суть кампанії – щоб водії поважали інших учасників руху, і не займали їх площу. Щоб порушників штрафувала поліція, і щоб влада не лише малювала смуги, а домагалась, щоб вони функціонували. КМДА довгий час нас не чули. Зараз у нас кращий діалог, вони запрошують нас на свої зустрічи», — каже Євгенія Кравченко.

31-03-2017_vilni-2070.jpg

Break Free // Громадське радіо/Едвард Скрипник
Break Free
Громадське радіо/Едвард Скрипник

Акція Break Free проходить у 40 країнах світу. Активісти також планують приєднатися 1 квітня до всесвітнього флешмобу «30 днів на велосипеді/30 days of breaking»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+