Слухати

Україна прийняла спрощену процедуру вступу до ВИШів без ЗНО — ВІДЕО / Новини на Громадському радіо

Україна прийняла спрощену процедуру вступу до ВИШів без ЗНО — ВІДЕО

31 березня 2017 - 13:27
Минулого року в Україні була ухвалена низка законодавчих актів, які докорінно змінили політику України щодо забезпечення права громадян з окупованих територій на здобуття вищої освіти

Випускники, які проживають на непідконтрольних та окупованих територіях Донбасу та Криму, мають можливість вступати в українські вищі та професійні навчальні заклади без необхідності здавати ЗНО. Про це на брифінгу розповів директор Департаменту вищої освіти Міністерства науки і освіти України Олег Шаров, передає кореспондентка Громадського радіо Марія Зав’ялова.

За його словами, минулого року в Україні була ухвалена низка законодавчих актів та нормативних документів, які докорінно змінили політику України щодо забезпечення права громадян з окупованих територій на здобуття вищої освіти.

«З’явився спрощений механізм, який дозволяє приїхати до освітніх центрів, які є у 12 вищих навчальних закладах України - це освітні центри Крим-Україна, і значно більша кількість у переміщених вищих навчальних закладах, зокрема на території Донецької та Луганської областей, це освітні центри Донбас-Україна - і пройти відповідну атестацію, отримати дипломи про базову чи повну загальну середню освіту, і після цього вступити до цих навчальних закладів за спрощеною системою», — розповів Шаров.

Він повідомив, що у Міністерстві науки та освіти відчувають певний опір дії цього механізму як з боку окупаційної влади Криму, так і з боку ватажків так званих «ДНР/ЛНР». У зв’язку з цим, і були внесені зміни до відповідних нормативних актів, аби убезпечити випускників та школярів від дій незаконних органів влади.

Для цього, зокрема існує можливість дистанційно навчатися в українських школах за допомогою сайту «Доступна освіта» без реєстрації та подавати документи на вступ електронною поштою.

Додам, що цьогоріч на основну сесію ЗНО зареєструвалося понад 600 дітей з не контрольованої Україною території Донецької області.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+