Слухати

Парламент Угорщини ухвалив зміни в законі, направлені проти університету Сороса / Новини на Громадському радіо

Парламент Угорщини ухвалив зміни в законі, направлені проти університету Сороса

04 квітня 2017 - 18:34
Угорський парламент ухвалив поправки до закону, що запроваджують додатковий контроль за Центрально-Європейським Університетом, заснований Джорджем Соросом. Університет вважає це спробою його закрити

ceu-protest.jpg

Сотні людей прийшли підтримати CEU і центр Будапешту 1 квітня // Facebook I stand with CEU
Сотні людей прийшли підтримати CEU і центр Будапешту 1 квітня
Facebook I stand with CEU

Парламент Угорщини, у якому більшість посідає партія прем’єра Віктора Орбана, у вівторок ухвалив поправки до закону про вищу освіту, які, як вважають його критики, можуть призвести до закриття одного з найбільш відомих навчальних закладів країни - Центрально-Європейського Університету (Central European University, CEU). 

У заяві CEU з цієї нагоди сказано, що університет засуджує ці зміни в законодавстві. CEU вважає, що нове законодавство ставить під загрозу академічну свободу не лише CEU, але й інших навчальних закладів Угорщини. 

Президент університету Майкл Іґнатьефф сказав: «Ми будемо оскаржувати конституційність цього закону». Водночас він закликав уряд розпочати діалог щоби знайти вихід до розв’язання ситуації.

Поправки до закону різко критикували в самій Угорщині та за її межами. Зокрема свою підтримку CEU надали 17 лауретарів Нобелівської премії та 500 європейських і американських науковців, угорські та закордонні університети та академії наук, а також Державний департамент СШАта численні політики.

Інформаційне агентство «Блумберг» пише, що минулої суботи тисячі угорців вийшли на захист CEU

Університет був заснований фінансистом і філантропом Джорджем Соросом на початку 1990-х років, викладання в ньому ведеться англійською мовою. Заклад фактично підготував нову генерацію демократичних лідерів для Східної Європи. Заклад також акредитований у Штаті Нью-Йорк, США.

«Ми готові використати усі законні способи, що ми маємо у своєму розпорядженні, аби зупинити псевдо-громадянські шпигунські групи, такі як заснував Джордж Сорос», заявив перед голосуванням закону в парламенті  Золтан Балоґ, очільник Міністерства людського потенціалу, що опікується освітою.

Прем’єр Віктор Орбан, котрий хоче зміцнити свою владу, користуючись прикладом Володимира Путіна час від часу звинувачує Сороса у протидії йому. Сорос, котрий народився в Угорщині та розбагатів у США, також фінансує організації, що захищають права людини і прозорість управління державою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+