Слухати

Вирок роті «Торнадо» оголошують у закритому режимі. «Торнадівці» танцюють у суді  (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Вирок роті «Торнадо» оголошують у закритому режимі. «Торнадівці» танцюють у суді (ФОТО, ВІДЕО)

07 квітня 2017 - 13:33
Будівля суду повністю оточена Нацгвардією. Бійці Торнадо намагались зірвати засідання, навіть танцювали у суді. Що зараз відбувається на засіданні - повідомляє кореспондент

(Оновлено): Станом на 16.15 «торнадівців» забрали із суду у слідчий ізолятор, вирок будуть оголошувати без них.

Сьогодні Оболонський районний суд Києва має намір оголосити вирок дванадцяти колишнім бійцям спеціальної роти Міністерства внутрішніх справ «Торнадо». Судді оголосили вступну частину вироку при журналістах, а потім змусили покинути залу. Що зараз відбувається в Оболонському суді — з місця подій Ірина Ромалійська:

«Будівля повністю оточена охоронцями, дуже сильні міри безпеки. Ближче до 10 ранку привезли обвинувачуваних. Вперше бачу, щоб так виводили обвинувачуваних — їх виводили з автозака, накривши його маскувальною сіткою, мабуть, боялися замаху. В суді відмінили всі засідання, окрім цього. Не було чутно нічого, що говорили судді. Чи то не працювала аудіосистема, невідомо, але постійно шуміли обвинувачувані, вони ображали журналістів і прокурорів. За матеріали, які публікувались про них у ЗМІ. Звинувачували у продажності, сміялись, танцювали. Один з підозрюваних був у футболці з цитатою на спині з пісні групи «Любе», «Комбат не прятался за спины ребят»

Кореспондентці вдалось поспілкуватись декілька хвилин і з «торнадівцями».

«Вони кажуть, що не винні, що нікого не гвалтували і не викрадали, що тримали у підвалах лише сепаратистів, що діяли законно, що це війна»

Вступну частину справи провели за участі преси, подальший розгляд справи і вирок буде оголошуватись у закритому режимі, оскільки, на думку суду, в матеріалах є деталі сексуального насильства та інші, і оголошення таких деталей може погано вплинути на стан здоров’я потерпілих. 

Вирок буде винесено або сьогодні увечері, або завтра, каже Ірина Ромалійська.

17 795 867_1 363 508 137 047 950_8 697 994 106 396 374 660_n.jpg

Під Оболонським судом. Вирок "Торнадо" // Марина Присяжнюк
Під Оболонським судом. Вирок «Торнадо»
Марина Присяжнюк

17 523 461_1 363 508 120 381 285_6 890 944 524 212 307 769_n.jpg

Вирок "Торнадо" // Марина Присяжнюк
Вирок «Торнадо»
Марина Присяжнюк (ФБ)

Нагадаємо, сьогодні в Оболонському суді мало відбутись засідання з оголошенням вироку у справі колишніх бійців розформованої роти спецпризначення «ТОРНАДО».
Командир роти Руслан Онищенко, його заступники Микола Цукуров і Данила Ляшук прокуратури просять по 15 років позбавлення волі. Іллі Холоду, Анатолію Пломадялі і Максиму Глібову прокуратура просить по 12 років позбавлення волі. Микиті Кущу - 11, Борису Гульчуку — 10 років. Роману Івасіву, Андрій Демчуку та Микиті Свиридівському — по 8 років кожному. Юрію Шевченко, який раніше частково визнав провину, прокуратура просить 3 роки умовно.

Нагадаємо, раніше рота спеціального призначення «Торнадо» входила в структуру МВС. У червні 2015 року  8 бійців «Торнадо» були затримані, в тому числі, командир Руслан Онищенко, за звинуваченням в незаконному позбавленні волі і викраденні місцевих жителів, їх тортурах, вбивствах та інших тяжких злочинах. 18 липня 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти «Торнадо». В даний час підрозділ ліквідовано, а його командира Онищенко і ще 11 бійців судять.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+