Слухати

П’ять кандидатів до Верховного Суду отримали позитивний висновок ГРД

12 квітня 2017 - 21:31
Громадська рада доброчесності розглянула чергові списки кандидатів до Верховного Суду. Після чого надала 26 висновків

Про це розповів «Громадському радіо» співкоординатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич. За його словами для 23 осіб ГРД наразі не надала висновків через відсутність підстав. «Щодо інших 13 осіб Громадська рада доброчесності надає інформацію. Тут є як інформація негативного характеру, яка не дотягує до негативного висновку, так і позитивна інформація. Сьогодні ми надали позитивну інформацію щодо п’яти осіб із рекомендаціями до Вищої кваліфікаційної комісії суддів», – зазначив Віталій Титич.

За його словами, позитивні висновки надали судді Київського апеляційного адміністративного суду Вікторії Мацедонській. «Якщо хтось пам’ятає події Майдану, це була єдина суддя, яка ще за присутності у владі Януковича, винесла незгоду із забороною мирних зібрань. Зокрема, таким чином вона намагалась скасувати рішення судді Шаніна, який заборонив мирні зібрання, після чого відбувались побиття. Вона продемонструвала дотримання суддівської професійної етики і не пішла на порушення прав людини», – розповів Віталій Титич.

Окрім того, схвалення ГРД отримали суддя Олександр Мамалуй, який був добровольцем у АТО, та ще кілька відомих науковців. «Кандидатів такої якості не багато, ми маємо надію, що вони будуть у Верховному Суді», – зазначив Віталій Титич.

«Негативні характеристики стосувалися певних критеріїв, які визначені у методології оцінювання Вищої кваліфікаційної комісії: професійна етика, антикорупційні критерії (наприклад, невідповідність доходів майну). Всі ці обставини досліджувалися, розглядалися сьогодні і долучалися до відповідних висновків», – розповів співкоординатор ГРД.

За словами Віталія Титича, інформція щодо кандидатів найближчим часом з’явиться на сайті Громадської ради доброчесності.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+