Слухати

У Нью-Йорку скульптор вимагає від міста прибрати «Безстрашну дівчинку» (ФОТО)

12 квітня 2017 - 18:00
Війна статуй у Нью-Йорку: автор статуї з биком подає в суд на місто через те, що вони дозволили розташування скульптури "Безстрашної дівчинки" напроти його скульптури бронзового бика
У Нью-Йорку скульптор вимагає від міста прибрати «Безстрашну дівчинку» (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Скульптор статуї з биком (Charging Bull) на Уолл Стріт звинувачує владу Нью-Йорку у порушенні його законних прав, а саме — у встановлення іншої скульптури — «Безстрашної дівчинки» —  перед бронзовим звірем, пише АР.

Автор бика, Артуро Ді Модіка, судитиметься проти влади, яка надала дозвіл на встановлення бронзової маленької дівчинки. Від початку статую було дозволено встановити до лютого. Фігура дівчинки автораства скульпторки Крістен Вісбаль була вперше розміщена на острівці безпеки дорожнього руху поблизу Уолл Стріт, 7 березня, напередодні Міжнародного жіночого дня з метою привернення уваги до проблеми, що в керівництві найбільших корпорацій світу бракує жінок.

150-сантиметрова дівчинка з руками, впертими у боки, швидко стала приваблювати туристів. У відповідь на петиції мешканців з десятками тисяч підписів за статую, мер Білл де Блазіо дозволив залишити її на один рік.

Автор статуї з биком вважає статую дівчинки «рекламним трюком», створеним двома корпоративними гігантами — State Street Global Advisors, Бостонським інвестиційним гігантом, і McCann, його Нью-Йоркською рекламною фірмою.

Автор бика, італієць за походженням, вважає, що присутність дівчинки зазіхає на його авторське право, «змінюючи творчу динаміку».

Видання зауважує, що в свій час «бик» був в такому ж положенні, як тепер «Безстрашна дівчинка» — чекав від міста дозволу на своє «місце під сонцем».

Відомо, що Артуро Ді Модіка встановив масивну бронзову скульптуру бика перед Нью-Йоркською фондовою біржею після обвалу фондового ринку в 1987 році, без дозволу і серед ночі — як символ фінансової стійкості Америки. 

c9n2o0rwaaavegc.jpg

"Безстрашна дівчинка" з Уолл Стріт // Фото: АР
«Безстрашна дівчинка» з Уолл Стріт
Фото: АР

13bull1-master768.jpg

Дівчинка і бик // Фото: New York Times
Дівчинка і бик
Фото: New York Times

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+