Слухати

Турецька влада оголосила перемогу на референдумі. Опозиція хоче перерахунок голосів / Новини на Громадському радіо

Турецька влада оголосила перемогу на референдумі. Опозиція хоче перерахунок голосів

16 квітня 2017 - 22:18
Попередні результати показують, що владу підтримали понад 51% виборців, але більше 48% - голосували "проти". Опозиція не погоджується з результатами, хоче перерахувати бюлетені

Президент Реджеп Ердоган, виступаючи перед своїми прихильниками в прямому ефірі , посилався на неофіційні результати референдуму. Президент Ердоган заявив, що 25 мільйонів виборців сказали «Так», це на 1,3 мільони більше ніж тих, хто сказав «Ні». За його словами, явка на референдум склала 86%.

Пан Ердоган заявив, що критики, котрі хочуть «применшити» значення референдуму, «можуть не старатися, це все без толку». Нова система врядування вступить в дію після виборів 3 листопада 2019 року, сказав він.

Президент Туреччини закликав інші країни, особливо союзників, поважати вибір Туреччини.

Він також заявив, що разом з політиками вивчить можливість повернення смертної кари. Ердоган не виключив референдуму з цього приводу.

Турецький телеканал ТRT публікує наступні результати станом приблизно на 22:30 16 квітня. Підраховано 99,27% бюлетенів. 51,4% виборців підтримали зміцнення президентської влади. 48,6% проголосували «Ні».

erdogan-c9jw6xyxcaa19jc.jpg

Реджеп Ердоган виступає перед прихильниками 16 квітня 2017 року // Twitter ANADOLU AGENCY (ENG)‏
Реджеп Ердоган виступає перед прихильниками 16 квітня 2017 року
Twitter ANADOLU AGENCY (ENG)‏

Глава Вищої виборчої комісії підтвердив, що на референдумі перемогли прихильники збільшення повноважень президента. При цьому остаточні офіційні результати гоосування будуть за 10-12 днів. Про це повідомляє агенція Reuters.

Раніше про перемогу нинішньої влади оголосив турецький прем’єр Біналі Йилдирим. Він також посилався на неофіційні результати рефрендуму.

Урядова агенція Анадолу назвала голосування «історичним» і цитує його заяву, в якій Йилдирим оголосив про загальні вибори у 2019 році.

«В історії нашої демократії відкрито нову сторінку», сказав Йилдирим.

В той самий час турецькі опозиційні політики закликали до перерахунку приблизно 40% голосів виборців. Лідер партії CHP (Республіканська народна партія) звинуватив владу у порушенні законів, він зосередив свою критику на Вищій виборчій комісії.

В неділю 16 квітня у Туреччині відбувся референдум, що мав дати відповідь на питання: чи країна залишається парламентською республікою, чи перетворюється на президентську. Якщо громадяни країни на референдумі дадуть відповідь «так», це означатиме консолідацію влади нинішнього президента Реджепа Ердогана.

Президент Ердоган і його парламентська більшість хочуть поміняти 18 статей у Конституції. Зокрема,  збільшити кількість депутатів із 550 до 600, знизити віковий ценз кандидатів з 25 років до 18. Пропонується також ліквідувати посаду прем’єр-міністра: головою уряду стає президент, який самостійно призначатиме уряд. Обиратиметься вся турецька влада в один день терміном на 5 років. Зберігається те, що президент не може обиратись більше двох термінів.

Такі ініціативи викликали спротив демократичної та консервативної турецької опозицій.

На думку сходознавця Ігоря Семиволоса, можлива перемога Ердогана не призведе до подальшого дистанціювання Туреччини від Заходу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+