Слухати

Bellingcat довели присутність найпотужніших російських танків T-90A на Донбасі (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Bellingcat довели присутність найпотужніших російських танків T-90A на Донбасі (ФОТО)

20 квітня 2017 - 12:14
Відмінною особливістю сімейства танків такого класу стали «палаючі очі» на вежі. Bellingcat публікують результати дослідження з фото-доказами

1 424 598 492_9fee5ff404d0506ca176 553f19 755c270a25b421.jpg

Танк Т 90 російського виробництва // Bellingcat
Танк Т 90 російського виробництва
Bellingcat

На сайті групи розслідувачів Bellingcat з’явилось нове розслідування, яке доводить присутність найпотужніших російських танків на Донбасі. Чутки про перебування таких танків надходили ще влітку 2014го року, і сьогодні група Bellingcat публікує результати дослідження. 

«Ще одна російська розробка на базі Т-72 — основний бойовий танк T-90 і його модифікації, що представляють собою найпотужнішу бронетанкову техніку на озброєнні сухопутних військ РФ. Перші серійні модифікації T-90 були випущені в 1992 році, крім того, в рамках програми з модернізації Т-72 було створено декілька модифікацій, призначених для експорту (наприклад, Т-90С і Т-90СМ). Однак поставки цих танків в Україну не здійснювалися: тут оборонна промисловість самостійно працювала над модернізацією таких моделей, як, наприклад, T-72 і T-80. Відмінною особливістю сімейства T-90 стали «палаючі очі» на вежі. Вони являють собою прожектори комплексу оптико-електронної протидії Штора-1, їх функція — порушення роботи систем лазерного наведення атакуючих протитанкових снарядів», — повідомляє Bellingcat. Повну версію розслідування публікують на сайті.

​Згідно дослідження, влітку 2014 року на сході України перебували танки T-90A, ймовірно належать 136-ї окремої мотострілкової бригади. Танки T-90A — один з видів військової техніки, яку, очевидно, перекинули з Росії в зону конфлікту на Україні, щоб надати підтримку проросійським бойовикам, які б’ються проти урядових військ. Раніше також повідомлялося про присутність на Донбасі танків Т-72Б3 та важких вогнеметних систем залпового вогню ТОС-1.

image2.jpg

Фото розслідування  // Bellingcat
Фото з розслідування
Bellingcat

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+