Слухати

Весна прийде в Україну 26-го квітня, можлива втрата близько 30% врожаю

20 квітня 2017 - 13:21
Укргідрометцентр прогнозує можливу втрату близька тридцяти відсотків врожаю плодових через різке зниження температури в Україні
Весна прийде в Україну 26-го квітня, можлива втрата близько 30% врожаю / Новини на Громадському радіо

По-весняному тепло в Україні стане 26-го квітня. Про це в ефірі «Громадського радіо» сказала керівник відділу метеорології Укргідрометеоцентру, Тетяна Адаменко.

«Сніг, який випав, буде утримуватись ще протягом одного-двух днів. Таке похолодання, як зараз, характерно для дуже ранніх весен. Таких, як ця — вона прийшла у кінці лютого. Це, свого роду, «розплата» за ранню весну», - коментує експертка. — «Відбулось вторгнення холодного арктичного повітря і арктичних циклонів. Саме ці дві синоптичні ситуації спричинили такі негаразди у сьогоднішній погоді. Але передбачити її можна було ще тиждень тому».

Найбільше постраждають від заморозків плодові дерева, які почали квітнути, зокрема, абрикоси. Можуть постраждати сходи бобових культур, уточнила Тетяна Адаменко. «Але справа в тому, що сходів ще мало, тому про втрати говорити зарано. Ситуація спрогнозована».

Нагадаємо, в результаті негоди на дорогах України загинули 4 людини, 9 травмовані, на сьогодні 199 населених пунктів в п’яти областях України залишаються знеструмленими через складні погодні умови. У Дніпрі закрили школи і обмежили рух на чотирьох трасах області, навчання призупнено в Чернівцях, в чотирьох містах країни включили опалення.

Укргідрометцентр прогнозує можливу втрату близька тридцяти відсотків врожаю плодових через різке зниження температури в Україні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+