Слухати

Рівень водосховища на Миколаївщині хочуть підвищити всупереч думці населення / Новини на Громадському радіо

Рівень водосховища на Миколаївщині хочуть підвищити всупереч думці населення

21 квітня 2017 - 17:57
Під час виїзного засідання на Южно-Українській АЕС Рада оптового ринку електроенергії вирішила підняти рівень Олександрівського водосховища на 5 метрів. Місцеві мешканці проти

«Ми дійшли за рік до консенсусу, що водосховище Ташлицької гідроакумулюючої станції повинно бути заповнене. Щоб це було джерелом наземного живлення для України. Концептуально все узгоджено. Залишились технічні питання, які потрібно узгодити наступного засідання», — зазначив голова Ради ОРЕ Костянтин Запайщиков.

Також рішення Ради ОРЕ  повинно узгодити Міненерговугілля, НАКРЕКП, після чого затверджує Антимонопольний комітет України.

tashlyk-vodoshovyshche.jpg

Олександрівське водосховище // Наталія Роп/Громадське радіо
Олександрівське водосховище
Наталія Роп/Громадське радіо
Національний екологічний центр України 18 квітня повідомляв, що мешканці села Богданівка, що на Миколаївщині, в ході громадських слухань не дали згоди на підвищення рівня Олександрівського водосховища із позначки 16 до  20,7 метрів. Люди побоюються, що  підвищення може остаточно знищити унікальні природні та культурні об’єкти регіону.

Костянтин Запайщиков доводить, що Ташлицька ГАЕС є фактично незамінною в разі повної зупинки енергосистеми України, бо працює як акумулятор:

tashlyk_img_1495.jpg

Зал Ташлицької ГАЕС // Наталія Роп/Громадське радіо
Зал Ташлицької ГАЕС
Наталія Роп/Громадське радіо

«Ташлик … не сучасний, але те, що є реально у нашій економіці. Якщо зупинилась енергосистеми країни на нуль, то треба звідкись брати напругу. І ми маємо акумулятор заповнений водою, у якому можна просто відкрити заслінку, злити воду, і вже забезпечуєш запуск Южно-Української АЕС, у даному випадку. Якщо вже запустити ЮАЕС, то вона може запустити роздачу напруги по іншим регіонам, підняти теплові блоки. Розвалити енергосистему дуже легко. Але нам треба її швидко підняти. Це стратегічне питання енергобезпеки України», — зазначив Костянтин Запайщиков.

Ташлицька ГАЕС входить до Южно-Українського енергокомплексу. Розпорядженням Кабміну від 27 липня 2006 року  передбачено завершити будівництво ТГАЕС у повному обсязі. Підвищення рівня Олександрівського водосховища є частиною проекту завершення будівництва ТГАЕС.

tashlyk_img_1488_0.jpg

Члени Ради ОРЕ під час відвідин Ташлицької ГАЕС // Наталія Роп/Громадське радіо
Члени Ради ОРЕ під час відвідин Ташлицької ГАЕС
Наталія Роп/Громадське радіо

Наразі на станції працюють два агрегати. Третій перебуває у стані будівництва. Завершений проект Ташлицької ГАЕС становитиме близько 14 мільярдів гривень.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+