Слухати

Оприлюднено проект планів США скоротити допомогу Україні на 68 відсотків

24 квітня 2017 - 20:53
Впливовий американський журнал Foreign Policy опублікував документи, з яких випливає, що 2018 року США значно скорочують обсяги міжнародної фінансової допомоги, ліквідують USAID
Оприлюднено проект планів США скоротити допомогу Україні на 68 відсотків / Новини на Громадському радіо

Зокрема в публікації Foreign Policy йдеться про плани припинити діяльність USAID, американського агентства міжнародної допомоги, і включити його до складу Державного департаменту, американського еквіваленту МЗС:

«Березнева пропозиція бюджету від адміністрації обіцяла урізати допомогу країнам, що розвиваються, на третину, але містила небагато подробиць. Відповідно до 15-сторінковому документу, бюджету Державного департаменту, що отримав Foreign Policy, зміни передбачають перенаправлення фондів від сприяння розвитку на програму, що пов’язана з завданнями національної безпеки».

В публікації розміщено те, що виглядає як ксерокопії документу зі новими цифрами бюджету міжнародної допомоги. Документ помічено як «несекретний, але чутливий».

Державний департамент і USAID відмовились прокоментувати потенційне злиття двох структур, і відзначили, що Білий Дім опублікує більш докладний бюджет пізніше цієї весни. При цьому речник USAID сказав «ми маємо намір забезпечити найкраще використання доларів американських платників податків, прибираючи програми і надаючи пріоритет ресурсам, що найбільше просувають американські інтереси».

В таблиці містяться цифри скорочень. Автори статті пишуть: «Як виглядає, деякі з них стосуються країн, що їх вважали стратегічно важливими. Наприклад, закордонна допомога Україні, що її використовували для заохочення політичної та економічної реформ, очікує на скорочення у 68,8 відсотків».

При цьому обсяги допомоги Україні на 2018 рік в попередньому бюджеті мали би складати майже 571 млн. доларів. Натомість проект передбачає скорочення фінансування до 177 млн. 880 тис.

Журналі наводить думку Вільяма Тейлора, екс-посла в Україні часів Джорджа Буша-молодшого, а нині віце-президента Американського інституту миру: «Однією з головних тем і цілей і напрямків політики США в Україні протягом багатьох роками було заохочення їх рухатися в бік європейських інституцій. Це в наших інтересах,щоби вони рухалися не в бік російських інституцій».

Нині завдяки USAID в Україні реалізуються десятки програм, від сприяння розвитку демократії до сільського господарства і охорони здоров’я.

 Сполучені Штати надають допомогу Україні не лише по лінії USAID.

usaid-doc-ukraine.jpg

Пропоноване скорочення американської допомоги Україні через USAID // Foreign Affairs
Пропоноване скорочення американської допомоги Україні через USAID
Foreign Affairs

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+