Слухати

Нова веселка в центрі Києва, або чому Арка дружби народів змінює колір? / Новини на Громадському радіо

Нова веселка в центрі Києва, або чому Арка дружби народів змінює колір?

26 квітня 2017 - 20:25
Перетворення Арки дружби народів на «Арку різноманіття» викликало неоднозначні реакції в соціальних мережах та ЗМІ

У перших числах травня Арка дружби народів перетвориться на райдугу.

В понеділок 25 квітня з нагоди «Євробачення-2017»  компанія «Сі Еф Сі Консалтинг» почала перетворення Арки дружби народів у Києві на арт-об’єкт «Арка різноманіття».

- Ідея арт-об’єкту виникла в компанії «Сі Еф Сі», — говорить директорка Департаменту культури КМДА Діана Попова. Департамент культури є балансоутримувачем пам’ятки місцевого значення – Арки дружби народів. «Сі Еф Сі» захотіли на час Євробачення перетворити Арку на райдугу – «Арку різноманіття» . На лівому березі буде місце проведення Євробачення. І в цьому контексті – це дуже вдалий прийом.

Цей арт-об’єкт не про ЛГБТ. Всі, хто є поборниками сімейних цінностей можуть спати спокійно. Ми теж за сімейні цінності разом з ними

Також Діана Попова зазначила, що інсталяція не зіпсує пам’ятку, а оформлення Арки та зняття плівки компанія оплачує власним коштом.

Журналіст і релігійний активіст Руслан Кухарчук є одним із тих, хто виступає проти такої інсталяції:

- Все, що відбувається з Аркою дружби народів не санкціоновано громадою Києва. Законодавство чітко зазначає алгоритм суттєвої зміни зовнішнього вигляду пам’яток історії і культури. Арка є пам’яткою історії місцевого значення. Процедури змінення такої пам’ятки не були дотримані. Арт-об’єкт має дуже сумнівні символи. Це натяк на ЛГБТ-пропаганду. Пропозицію про зміну вигляду арки Департамент культури КМДА отримав листа 20 квітня, а вже 21 квітня було прийняте рішення. Нечувана швидкість. Це змова, листи були лише формальністю.

Станом на вчорашній вечір припинені подальші роботи. Громада зробить все для того, щоб такого свавілля не було. Зараз ми вибудовуємо комунікацію з правоохоронними органами. Мені телефонували люди, які вчора спілкувались з робітниками, які розклеювали арку. Роботи було зупинено. А ті, хто роблять це — просто шукають спосіб вийти із ситуації.

Проте голова «Сі Еф Сі Консалтинг Компані» в Україні Геннадій Курочка повідомив «Громадському радіо», що в процес ніхто не втручався, а зупинка пов’язана із плановим закінченням одного з етапів. Робота над Аркою продовжиться за кілька днів і вже на початку травня нову київську веселку буде добре видно з місця проведення Євробачення.  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+