Слухати

Євромайдану SOS звернувся до влади з вимогою пояснити уникнення відповідальності «Беркута»

27 квітня 2017 - 17:54
Активісти впевнені, що системні втечі і уникнення відповідальності не могли б існувати без прямого потурання нинішньої влади
Євромайдану SOS звернувся до влади з вимогою пояснити уникнення відповідальності «Беркута» / Новини на Громадському радіо

Євромайдану SOS звернувся до адміністрації Президента, керівництва Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Ради суддів та Вищої Ради правосуддя за поясненнями щодо налагодженої системи уникнення відповідальності обвинувачених у злочинах під час Євромайдану

«Два тижні тому 4-ри колишні співробітники «Беркуту» сіли на автобус та спокійно виїхали до Росії. Перед цим суд відпустив їх із-під варти, оскільки “ризики переховування від органів досудового розслідування або суду, нищення доказів або впливу на свідків” не підтвердилися.

Це вже далеко не перша втеча обвинувачених у злочинах, вчинених під час протестів. Ми можемо згадати відпущеного під домашній арешт екс-командира спецроти Беркуту Дмитра Садовника, водія автомобіля, на якому викрадали Вербицького та Луценка Віктора Тиндюка, обвинуваченого у викраденні та побитті протестувальників міліціонера-тітушку Таввакума Рагімова.

Ми маємо справу не з поодинокими випадками, а із відлагодженою системою уникнення відповідальності. І ця система просто не могла б існувати без прямого потурання нинішньої влади.

І зараз ситуація повторюється. Єдиний затриманий підозрюваний у справі незаконної передачі зброї зі складів МВС «тітушкам» Ростислав Заворотний сьогодні опівночі може вийти на свободу. Судді навмисне затягують питання продовження запобіжного заходу та по колу перекладають відповідальність одне на одного, щоб не розглядати її.

Євромайдан SOS вимагає від адміністрації Президента, керівництва Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Ради суддів та Вищої Ради правосуддя обгрунтованих пояснень цієї ситуації. Нас особливо цікавить, чи буде щось нарешті зроблено, щоб припинити цю практик», — йдеться у повідомленні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+