Слухати

Останній український мітинг у Донецьку - як це було (ФОТО, Відео) / Новини на Громадському радіо

Останній український мітинг у Донецьку - як це було (ФОТО, Відео)

28 квітня 2017 - 13:19
«Ми ніколи не забудемо, з чого почалась ця війна, і хто її почав» - подію згадують учасники акції. 28 квітня 2014 року дончани вийшли з українськими прапорами і символікою під стадіон Арена у Донецьку

Три роки тому в цей день, 28 квітня, дончани вийшли з українськими прапорами і символікою під стадіон Арена у Донецьку. Це був мирний мітинг, багато хто прийшов з дітьми. Акція продовжувалась близького години, після чого людей атакували агресивно налаштовані озброєні люди у великій кількості.

Учасники мирного мітингу згадують, що нападники били всіх, і жінок і людей похилого віку, про що свідчать фото. Багато учасників проукраїнської акції отримали важкі поранення. Сьогодні дончани, учасники проукраїнського мітингу, яким довелось залишити Донецьк, згадують день останньої української демонстрації 2014го року у рідному місті.

«Ми, як в останнє, дивились на жовто-синє море і намагались запам’ятати місто таким — красивим, світлим, сміливим, під спалахами фаєрів і бій барабану ультрас «Шахтар». Доки сєпари закидували коктейлями Молотова Автомайдан і бігли юрбою нас вбивати. И міліція (редаговано) сором’язливо розбіглась під натиском тисячної озброєної юрби. Далі було страшно… Медики зашивались, всюду кров, багато крові…» — згадує подію активістка і учасниця мітингу Діана Берг.

«Демонстрація була мирною. Ні у кого не було зброї, тому нападники не зустріли опору. Били всіх підряд, не дивлячись на стать і вік. Наздоганяли, заганяли у двори, били арматурою. Ми ніколи не забудемо, з чого починалася війна і хто її починав», — згадує подію журналіст Денис Казанський.

«Не буду зайвий раз описувати те, що сьогодні відбувалося в Донецьку — це можна побачити на роликах і фотографіях і в новинах. Скажу лише одне — після останніх подій я повірив, що Росія дійсно завжди хотіла знищити українську націю, як стверджують українські націоналісти. Каюсь, раніше я сумнівався в цьому» — написав тоді, 28 квітня 2014 року, у себе в блозі журналіст.

 


28 095 848_134 565_large.jpg

Мітинг у Донецьку // ФБ
Мітинг у Донецьку
ФБ

28 095 849_570 396_1.jpg

Мітинг у Донецьку // Фото: Patrioty.org
Мітинг у Донецьку
Фото: Patrioty.org

28 095 848_460 679.jpg

Мітинг у Донецьку 2014 //
Мітинг у Донецьку 2014

28 095 850_523 509.jpg

Мітинг у Донецьку 2014 //
Мітинг у Донецьку 2014

28 095 850_877 813.jpg

Мітинг у Донецьку 2014 //
Мітинг у Донецьку 2014

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+