Слухати

На Кінбурнській косі біля Очакова трактором знесли Kinburn Camp (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

На Кінбурнській косі біля Очакова трактором знесли Kinburn Camp (ФОТО)

02 травня 2017 - 18:41
Організатори табору кажуть, що це зроблено руками представників Національного парку, і є помстою за активність організатора, який намагався розібратись у тому, як функціонує структура нацпарків

На Кінбурнській косі біля Очакова (Миколаївська область) знесли конструкції Kinburn Camp — улюбленого місця тих, хто надає перевагу відпочинку подалі від цивілізації. Організатори повідомляють, що це зроблено руками представників Національного парку «Белобережья святослава». 

«27 квітня, всього за кілька днів до відкриття Кемпа, представники Національного парку  «Белобережье Святослава»  пригнали на наш майданчик трактор, щоб безпідставно знищити дерев’яний навіс і сцену, — пишуть організатори кемпу у себе на сторінці ФБ. - На місці залишилася купа колод, які вже потроху розтягують для розпалювання багать. Знесення Кемпа сталось незаконно. Немає жодного результату експертизи про те, що будова підлягає ліквідації. Немає рішення суду. Нема нічого. Просто свавілля. Адміністрація Кемпа вважає, що подібні дії стали відповіддю на діяльність керівника Кемпа — Євгенія Лютера, який вже давно займається питаннями екології на Косі. Він активно виступає за висадку лісу, прибирання сміття, припинення свавільного джипінгу. 

Активісти пишуть, що Євгеній Лютер, на правах заступника голови комітету з природно-заповідної справи Міністерства екології, підняв питання про необхідність привести в порядок всі документи Нацпарку, який зараз працює на напівзаконних підставах: немає проекту організації території та проекту створення парку — двох основних правовстановлюючих документів, які дозволяють вести діяльність.

«При цьому, парк знаходиться на держзабезпеченні, отримує гроші з бюджету, але працювати права, по суті, не мав. Куди і на що йдуть гроші — незрозуміло. Така ж ситуація склалася ще в 13 з 27 нацпарків України. Подібна недбалість призводить до розграбування бюджету і знищення заповідних територій. Замість того, щоб впорядкувати документи, Нацпарк вирішив займатися свавіллям і вандалізмом, а в якості дрібної капості — зніс наш Кінбурн Кемп», — пояснюють активісти.

Діяльність кемпу, кажуть вони, завжди велась офіційно, тут збиралась творча молодь та поціновувачи активного відпочинку, проводились еко- та культурні акції. Ділянку обслуговує Очаківський лісгосп. Він же сьогодні є єдиним законним землекористувачем. Дерев1яна конструкція була встановлена згідно умовам договору, який підписують кожного року з лісогосподарством. Кожного року активістам продовжували договір, зараз ведуться погодження договору на наступний рік, пишуть організатори і сповіщають, що намагатимуться відновити конструкції та відкрити новий сезон у таборію

Оновлено: Громадське радіо спробувало зв’язатись з представниками Нацпарку, проте, офіційні номери телефонів не відповідали. Ми продовжимо спроби отримати офіційний коментар

18 194 895_1 950 958 768 473 441_673 316 066 717 719 110_n.jpg

Зламали Kinburn Camp. Вигляд зараз // Фото: ФБ Kinburn Camp
Зламали Kinburn Camp. Вигляд зараз
Фото: ФБ Kinburn Camp

18 199 389_1 950 958 495 140 135_6 276 920 965 762 635 283_n.jpg

Kinburn Camp, яким він був // Фото: ФБ Kinburn Camp
Kinburn Camp, яким він був
Фото: ФБ Kinburn Camp

14 387_1 603 924 536 510 201_6 011 401 908 158 467 341_n.jpg

Кінбурн Кемп // Фото: ФБ сторінка Kinburn Camp
Кінбурн Кемп
Фото: ФБ сторінка Kinburn Camp

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+