Слухати

У психіатрічних клініках з’являться нові правила застосування примусових заходів

04 травня 2017 - 14:30
Міністерство охорони здоров’я України ініціює введення нових правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальних установах із надання психіатричної допомог
У психіатрічних клініках з’являться  нові правила застосування примусових заходів / Новини на Громадському радіо

відповідний проект наказу оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Документ визначає організаційні та правові засади застосування примусових заходів медичного характеру, виходячи з прав і гідності людини.
У пояснювальній записці до правил зазначено, що в моделі застосування цих заходів, яка нині діє в Україні, є систематичні порушення прав людини під час застосування заходів медичного характеру.

У документі прописано правила госпіталізації пацієнтів, які вчинили суспільно-небезпечні діяння в установи з надання психіатричної допомоги, правила перебування пацієнтів у таких установах, їхні права й обов’язки, умови і процедура продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів.
Як повідомляли, МОЗ розробило проект розпорядження Кабінету міністрів про затвердження концепції загальнонаціональної програми охорони психічного здоров’я в Україні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+