Слухати

УІНП призупинив процес легалізації польських меморіальних об'єктів в Україні

05 травня 2017 - 12:53
За три роки у Польщі зруйнували або осквернили 15 українських пам'ятників, в Україні — 4 польських, усіх їх відновили коштом української сторони, у той час як у Польщі не відновили жоден
УІНП призупинив процес легалізації польських меморіальних об’єктів в Україні / Новини на Громадському радіо

За три роки у Польщі зруйнували або осквернили 15 українських пам’ятників, в Україні — 4 польських, усіх їх відновили коштом української сторони, у той час як у Польщі не відновили жоден. Про це повідомляє BBC з посиланням на Інститут національної пам’яті.

«Усього з 15 українських пам’ятників 3 було знищено, 5 пошкоджено й 7 помальовано. Польська сторона не відновлює пам’ятні знаки українців, що зазнали нападів. Ці акти вандалізму залишаються без розгляду польськими правоохоронними органами», — розповів начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Через відсутність належної реакції польської влади на нищення українських пам’ятників УІНП призупинив процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України.

Таких польських місць пам’яті в Україні щонайменше 105, зазначили в Інституті.

Також Інститут національної пам’яті представив інфографіку руйнувань та пошкоджень пам’ятників.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+