Слухати

Ув'язненого Лугіна одразу після складної операції етапували з Криму в РФ, - дружина

05 травня 2017 - 14:00 98
За інформацією Ірини Лугіної, її чоловіка вивезли з Криму в Росію без медичного супроводу, не знявши операційні шви. Про це повідомляють правозахисники Кримської правозахисної групи

Після того, як українець Андрій Лугін спробував накласти на себе руки, перерізавши собі горло, його прооперували в Сімферопольській міській лікарні № 6, повідомляють правозахисники Кримської правозахисної групи. Там він перебував з 26 квітня по 2 травня. Після цього його виписали з лікарні і направили до медсанчастини Сімферопольського СІЗО для подальшого спостереження медиками. Про це йдеться в епікризі, наданому дружиною Лугіна. У медичному висновку також сказано, що 5 травня Лугіну повинні були знімати шви.

Однак, за твердженням Ірини Лугіної, вже 3 травня її чоловіка вивезли в РФ без медичного супроводу, не знявши йому шви.

Офіційно Ірині не повідомили, чи де знаходиться її чоловік. Лугіна передбачає, що Андрія вивезли в Краснодарський край, а звідти етапують в Мордовську колонію.

26 квітня кримчанин Андрій Лугін, перебуваючи в СІЗО Сімферополя, спробував перерізати собі горло гострим предметом. Зробив він це з метою не бути етапований в колонію РФ. Після спроби самогубства чоловік у вкрай важкому стані потрапив до реанімації Сімферопольської міської лікарні № 6.

Нагадаємо, кримчанин Андрій Лугин, громадянин України, був засуджений у кримінальній справі і засуджений до довічного позбавлення волі ще до окупації Криму. Кілька років він відбував покарання в Криму, після був незаконно переміщений з тимчасово окупованої території Криму в колонію Мордовії (РФ), а в січні 2017 року було повернуто до Криму. Клопотання про передання його як громадянина України українській владі були проігноровані.

Переміщення жителів Криму з півострова на територію РФ для відбування покарання є порушенням частини 1 статті 49 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни, зазначають правозахисники.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+