Слухати

Росія не вірила, що Україна збере у РЄ групу держав для рішення про Крим, — Кулеба

06 травня 2017 - 23:05
В останній момент Росія подала проекти рішень щодо Мінського процесу і порушення прав людини в Україні, щоб три рішення голосували у зв'язці, каже представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба
Росія не вірила, що Україна збере у РЄ групу держав для рішення про Крим, — Кулеба / Новини на Громадському радіо

Про це дипломат розповів в ефірі Громадського радіо.

На запитання журналіста про те, чи не йде Росія у дипломатичний наступ, подавши на розгляд Ради Європи проекти двох рішень, спрямованих проти України, постійний представник України при Раді Європи сказав, що це вписується у російський стиль дипломатії:

«Поки Україна вела консультації щодо рішення про Крим, Росія вірила, що з цього нічого не вийде, що нам не вдасться зібрати необхідну групу держав.

Але ця розслабленість і пихатість підвела їх, тому що коли ми це зробили ― хоча це було дуже тяжко ― вони в останній момент змінили тактику. Голосування за рішення відбулося 3 травня, а тести двох згаданих рішень були розповсюджені лише 28 квітня ― я вперше розказую про це представникам ЗМІ, але щоб ви розуміли загальну картину.

Тобто п’ятниця, 28 квітня ― росіяни в останній момент вкидають в Раду Європи проекти рішень. Були вихідні, тому ніхто ці рішення всерйоз не сприйняв, всі розуміли, що це тактичний маневр для затягування процесу і спроби створити умови для пакетного голосування, щоб усі три рішення розглядалися у зв’язці. Але ми цей пакет поламати і проголосували наше рішення окремо.

Наразі я не бачу підтримки російських проектів у Раді Європи. Я вважаю, що вони їх внесли, щоб спробувати зірвати ухвалення нашого рішення по Криму, і щоб коли їх рішення не будуть ухвалені, звинуватити усіх у подвійних стандартах, у небажанні займатися Мінським процесом і т. п.

Це суто російський стиль дипломатії ― шантаж й імпровізація».

Як пояснив Дмитро Кулеба, ніхто і не сподівався, що Росія виконає це рішення Ради Європи, проте це буде вагомим аргументом при подальшій боротьбі України у Міжнародному суді ООН і в Європейському суді з прав людини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+