Слухати

ВІЛ-тести у фан-зонах Євробачення виявили 13 випадків ВІЛ-інфекції / Новини на Громадському радіо

ВІЛ-тести у фан-зонах Євробачення виявили 13 випадків ВІЛ-інфекції

12 травня 2017 - 18:31
Уперше в історії «Євробачення» учасники та гості тримали змогу перевірити свій стан здоров’я безкоштовно

 «За семь дней работы мы протестировали 3 с половиной тысячи людей и выявили 13 случаев ВИЧ–инфекции, выявили также и гепатиты, и сифилис», - це статистика від директора Представництва Фундації АнтиСНІД – США в Україні Сергія Федорова на брифінгу, який влаштували у фан-зоні Євробачення просто на Софійському майдані. Четвертого травня пункти тестування на ВІЛ було встановлено на чотирьох площах столиці - Поштовій, Контрактовій, Софійській та Троїцькій.  

Діана Попова, Директор Департаменту культури КМДА наголосила, що гості столиці мають відчутними себе дотичними до цієї події:

«Культура починається з того моменту, коли людина вперше сказала собі «Ні». Я хочу, щоб сказали «Ні» СНІДУ сьогодні. Тому саме на культурних заходах, на всіх фан-зонах міста Києва відбуваються ці безкоштовні тестування. Я вважаю, що це дуже важливо для всіх нас».

На Софійській площі активісти та волонтери Фундації АнтиСНІД-США в Україні провели флешмоб. Люди різного віку, статі та національності узялися за червону стрічку та стали в коло. Таким чином учасники утворили традиційне українське намисто, символ цьогорічного «Євробачення». Флешмобом учасники показали, що ми різні, однак перед хворобою ми всі рівні та однаково не захищені. Єдиний спосіб захисту – це засоби контрацепції та знання про всій стан здоров’я.

Пройти тест на ВІЛ можна у всіх фан-зонах «Євробачення» з 10:00 до 22:00 до суботи, 13 травня включно. Тестування є безкоштовним, а результати — цілком конфіденційними.

Ольга Лук’янчук спеціально для «Громадського радіо»

18 447 632_674 578 999 395 513_8 113 722 932 071 611 123_n.jpg

Флешмоб показав рівність усіх перед хворобою // Ольга Лук'янчук/Громадське радіо
Флешмоб показав рівність усіх перед хворобою
Ольга Лук’янчук/Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+