Слухати

Людина готова залишитись в українській в’язниці, ніж їхати на окуповану територію, — Порошенко

14 травня 2017 - 16:47
Загальна кількість в’язнів перевищує 100 осіб. Що робиться для обміну полоненими сьогодні, Президент відповів в ході прес-конференції
 Людина готова залишитись в українській в’язниці, ніж їхати на окуповану територію,  — Порошенко  / Новини на Громадському радіо

В ході прес-конференції, яка відбувається на даний момент на Банковій з нагоди Дня Європи та скасування візового режиму з ЄС, Президент України Петро Порошенко прокоментував питання обміну полоненими між Україною та Росією, питання стосувалось як обміну українців, яких утримують на окупованих територіях, так і українців, які знаходяться у в’язницях Російської Федерації. 

«Загальна кількість в’язнів перевищує 100 осіб.  Останні події, які відбулись в цьому напрямку — я санкціював верифікацію тих, хто знаходиться під слідством, і тих, хто ув’язнений не по важким статтям в українських місцях позбавлення волі.

Президент наголосив, що збоку України для прискорення процесу верифікації пропонувались міжнародні організації, такі, як Міжнародний комітет Червоного хреста та ООН, але Росія відмовилась від такої пропозиції.

«Вони запропонували, щоб 2 родички ув’язнених, які сьогодні відбувають покарання в Україні, приїхали і верифікували всіх. Я сказав, що цього ніколи не буде, нам потрібна авторитетна міжнародна організація, запропонували ОБСЄ. Вони прийняли пропозицію по ОБСЄ, і виявляється, що це було дуже добре, бо тричі не приїжджали вони на призначену дату по верифікації, намагаючись звинуватити українську сторону. ОБСЄ категорично заперечило це, і повідомили, що Україна чітко виконує взяті на себе зобов’язання»

Також, Голова держави повідомив, що ті ув’язнені з окупованих територій, які зараз перебувають в місцях позбавлення волі на підконтрольній Україні території, не виявляють бажання повертатись на окуповану частину.

100% з тих, кого Україна надала можливість перевірити верифікацію стосовно бажання повернутись в окупований Донецьк і Луганськ, 100% підтвердили своє небажання. Уявіть, людина готова залишитись в українській в’язниці, ніж їхати на окуповану територію. Ми очікуємо засідання тристоронньої контактної групи. Постійна модифікація позиції російської сторони свідчить про кардинальне небажання звільнювати українських заручників незважаючи на чіткі зобов’язання, які Росія взяла на себе в Мінських угодах. 

Що до Російської Федерації, ситуація ще важча, на жаль, ми не маємо прогресу», — зазначив Голова держави. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+