Слухати

Били за відмову отримувати «паспорт ЛНР» - колишній в’язень ОРЛО (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Били за відмову отримувати «паспорт ЛНР» - колишній в’язень ОРЛО (ВІДЕО)

15 травня 2017 - 15:25
СБУ оприлюднила розповідь колишнього в’язня Алчевської виправній колонії № 13 – закладу для хворих на туберкульоз. Заклад знаходиться на непідконтрольній території Луганщини

Після відбування покарання чоловік виїхав на контрольовану Україною територію, повідомляє прес-центр СБУ.

За його свідченнями, засуджених там постійно били та відмовляли їм у лікуванні. Особливо жорстоко ставились до тих, хто не хотів отримувати так званий «паспорт ЛНР».

Зазвичай побиттям та залякуванням в’язнів займався засуджений на ім’я Ігор, наближений до адміністрації наглядач за «табором». Він щомісяця платив начальнику колонії 50 тисяч російських рублів за можливість добре харчуватись, користуватися телефоном і Wi-Fi. 

У період активних бойових дій, зокрема під Дебальцевим, ув’язнених змушували писати заяви про вступ до лав бойовиків. За відмову ‒ переводили до ізолятора та морили голодом. Тих, хто погоджувався, передавали так званим «ополченцям». Їх документи знищувалися, а люди зникали й більше не поверталися. Засудженні вважають їх загиблими. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+