Слухати

В Краматорську діти отруїлися мідним купоросом, що продається в магазинах

17 травня 2017 - 15:08
Учні однієї зі шкіл Краматорська отруїлися кристалами мідного купоросу, який до навчального закладу проніс школяр
В Краматорську діти отруїлися мідним купоросом, що продається в магазинах / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

Хлопець приніс на урок кристали мідного купоросу з так званого набору для експериментів, який продається в дитячих магазинах та відділах.

Четверо однокласників облизали кристали, а п’ятий проковтнув одну з частинок речовини. Всього до лікарні доставили п’ятьох дітей.

«З гострими шлунковими болями школярів терміново доставили в дитячу лікарню. Після проведення всіх необхідних лікувальних заходів, стан постраждалих хлопчиків оцінюється як задовільний», — зазначили у відомстві.

За словами головного лікаря КМУ «ДТМО» Віктора Мішина, завтра дітей переведуть до стаціонару для подальшого лікування, після чого відпустять додому.

«Сьогодні до нас привезли дітей віком 12-13 років з отруєнням, — розповідає Мішин. — Ми провели всі необхідні процедури по очищенню дитячого організму від токсинів. Зараз їм нічого не загрожує. П’ятеро школярів перебувають у задовільному стані, а у хлопчика, який проковтнув кристал мідного купоросу, воно важче».

За словами Мішина, сам по собі мідний купорос токсичний і може викликати гемоліз руйнування еритроцитів (це процес пошкодження еритроцитів, при якому гемоглобін виходить з них в навколишнє середовище). Все залежить від ступеня ураження і від того, як швидко була надана допомога. 

Розчином мідного купоросу обприскують рослини від шкідників.

Говорячи про дитячі набори для експериментів, головний лікар КМУ «ДТМО» Мішин розповів, що багато років тому подібні набори застосовувалися в деяких школах на уроках хімії для вирощування кристалів.

Мідний купорос отруйний, відноситься до 3 класу небезпеки.

Летальна доза 5% розчину становить 30-50 мл, але сульфат міді в розчині або порошку здатний проникати всередину організму крізь шкіру при зворотному всмоктуванні поту. Тому всі роботи з мідним купоросом необхідно здійснювати з дотриманням запобіжних заходів

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+