Слухати

Додаток Opera VPN, який дозволяв заходити у VK, зник з Google Play і App Store

18 травня 2017 - 13:53
Мобільний додаток Opera VPN, який дозволяв заходити на заблоковані сайти, сьогодні став недоступним в українському сегменті магазинів Google Play і App Store
Додаток Opera VPN, який дозволяв заходити у VK, зник з Google Play і App Store / Новини на Громадському радіо

При спробі завантажити додаток в Google Play з’являється повідомлення про те, що контент недоступний на території країни. Аналогічне повідомлення отримують власники пристроїв на базі системи iOS (iPhone, iPad, MacBook).

Варто відзначити, що вчора, 17 травня, додаток Opera VPN було доступно для завантаження в App Store.

Існують кілька програм на зразок Opera VPN, завдяки яким користувачі можуть обходити мережеві обмеження, наприклад, отримувати доступ до ресурсів, які заблоковані або не пропонують свої послуги на певній території. 

Наприклад, до 2016 року користувачі з України могли дивитися серіали і фільми з популярного в усьому світі ресурсу Netflix тільки за допомогою VPN, оскільки на той момент сервіс не був представлений на території країни.

Нагадаємо, 16 травня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ розширення списку російських компаній, щодо яких введено санкції. Указ окремо зобов’язує українських інтернет-провайдерів і операторів зв’язку заблокувати доступ до «Яндексу», «Однокласники» і VK.

Вже 17 травня мобільні оператори «Київстар», Lifecell і Vodafone оголосили про старт блокування сервісів на території України.

Адміністрації ВК і «Одноклассники» після публікації указу стали розсилати українським користувачам інструкцію по обходу блокування сайту.

Власникам мобільних пристроїв представники соцмереж запропонували використовувати сервіси по типу Opera VPN та інші.

Вказаними сервісами може скористатися і аудиторія «Громадського радіо» в Росії, оскільки сайт радіо на території РФ заблоковано.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+