Слухати

Російські гроші за «Запоріжсталь» пішли на готель Trump International в Канаді - WSJ / Новини на Громадському радіо

Російські гроші за «Запоріжсталь» пішли на готель Trump International в Канаді - WSJ

18 травня 2017 - 00:17
The Wall Street Journal доводить у своїй публікації, що 2010 року російський державний банк брав участь у купівлі «Запоріжсталі», а частина виручених коштів пішла на готель, що носить ім'я Трампа

Як виявила газета американських ділових кіл, 2010 року російський «Внешэкономбанк» (ВЕБ) брав участь в угоді щодо продажу частини заводу «Запоріжсталь» за 850 млн. доларів.

Частину отриманих грошей Олександр Шнайдер, канадійський девелопер російського походження, вклав у 65-поверховий хмарочос Trump International Hotel and Tower у Торонто. 

WSJ пише, що «Внешэкономбанк» ініціював угоду в Україні і надав кошти. Газета вважає, що цей банк має репутацію знаряддя російського уряду, через яке фінансувались політично важливі проекти, включно з зимовою олімпіадою 2014 року в Сочі. 2010 року Москва вважала за доцільне збільшувати частку своєї власності в Україні.

Ланцюжок коштів, на думку газети виглядав так. Володимир Путін був головою наглядової ради ВЕБ . Банк надав фінансування нез’ясованому покупцю частини «Запоріжсталі». Той заплатив 850 млн. доларів Шнайдеру за пакет акцій заводу, що належав компанії Шнайдера Midland Resources. Пан Шнайдер вклав кошти у зведення Trump International Hotel and Tower, а ліцензійну плату за це отримала компанія Дональда Трампа.

WSJ пише: «Ідея оборудки була подана керівництву ВЕБ одним колишнім українським урядовцем, повідомив один інвестиційний банкір, знайомий з тим, що сталося. Хоча покупця не називали, один торговець металом, обізнаний у справі, сказав, що ВЕБ врешті-решт став контролювати частку сталевиробника, що належала Midland». 

Речник Trump Organization, фірми, що опікується нерухомістю родини Трампа, заявив, що Дональд Трамп не має ніякого залучення у будь-які фінансові оборудки з «Внешэкономбанком», а компанія Трампа просто видала ліцензію на використання бренду і керує готелем і житловим комплексом. «Внешэкономбанк» не відповів на прохання WSJ прокоменувати оборудку.

Сам пан Трамп раніше заперечував, що має будь-які відомі йому зв’язки з російським бізнесом.

Водночас речник пана Шнайдера також заперечив, що той мав відносини з «Внешэкономбанком». Він відмовився назвати і покупця, лише зазначив, що це була «одна українська промислова група».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+