Слухати

Чим цікава Канада українському бізнесу? Пояснення економіста

19 травня 2017 - 14:10
Голова Правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський розповів Громадському радіо про те, як виграє Україна від створення зони вільної торгівлі з Канадою
Чим цікава Канада українському бізнесу? Пояснення економіста / Новини на Громадському радіо

Він зазначив, що Канада є цікавою для багатьох українських товаровиробників:

«Це товари загального вжитку, їжа, певні види хімічної продукції. Дуже важливо, щоб ми поставляли до Канади не тільки товари, а й певні послуги . Ми це можемо робити. Зокрема поставляти послуги, пов’язані з IT-сектором», — сказав Ігор Бураковський.

Він зазначив, що для України Канада та ЄС — це в першу чергу джерело постачання інвестиційного обладнання тобто те, що необхідно для модернізації українських виробничих потужностей. 

«Будь-яка угода про створення зони вільної торгівлі передбачає двостороннє відкриття ринку: тобто партнери знімають кількісні обмеження, митні збори на товари, створюють додаткові можливості для діяльності в даному випадку українських експортерів», — пояснив Бураковський.

Верхня палата парламенту Канади проголосувала за зону вільної торгівлі з Україною. До завершення ратифікації залишився підпис генерал-губернатора Канади.

З моменту вступу в силу угоди Канада відкриє для українських експортерів 98% свого ринку товарів, які є предметом двосторонньої торгівлі. З огляду на різний рівень економічного і соціального розвитку України та Канади, сторони будуть застосовувати принцип асиметричності тарифних зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з цією країною в умовах вільної торгівлі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+