Слухати

В Росії вперше засудили військового, який служив в Сирії

19 травня 2017 - 09:03
Московський окружний військовий суд виніс перший вирок щодо військовослужбовця, що виконував завдання в Сирії
В Росії вперше засудили військового, який служив в Сирії / Новини на Громадському радіо

Рядовий-контрактник Артем Хилько під час операції в Сирії втратив автомат і був засуджений до невеликого штрафу, пише «Медуза».

Солдату інкримінували статтю 348 КК РФ, яка передбачає штраф або тюремне ув’язнення терміном до двох років. Прокурор попросив засудити Хилько до штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але суд знизив цю суму і залишив можливість для Хилька продовжити військову службу. Точна сума штрафу, який вирішив накласти на службовця суд, не повідомляється.

За даними «Коммерсанта», Хилько займався прийомом вантажів на військовій базі в Тартусі і їх доставкою адресатам. Під час розвантаження він повісив автомат на борт вантажної машини і забув взяти його, коли машина вирушила. Газета зазначає, що військове слідство ретельно досліджувало ситуацію з пропажею автомата, щоб виключити версію про його продаж бойовикам.

Оскільки кримінальна справа контрактника стало одним з перших, порушених стосовно російського військовослужбовця, який брав участь в операції в Сирії, суди і прокурори протягом декількох місяців не могли визначити його підсудність. Спочатку слухати його хотіли в МОВС — найближчому до військової частини обвинуваченого суді. Однак той вирішив, що розгляд має проводитися в Північно-Кавказькому окружному військовому суді, оскільки досудове слідство велося в Ростові-на-Дону.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+